فرودگاه‌ها

سانحه برای هواپیمای فوق سبک در فرودگاه گلبهار! – 10 شهریور 1396

سانحه برای هواپیمای فوق سبک در فرودگاه گلبهار!! - 10 شهریور 1396

به گزارش Airplanes News، امروز صبح مورخ 10 شهریور 1396 یک فروند هواپیمای فوق سبک که قصد داشت از فرودگاه گلبهار واقع در استان خراسان رضوی به سمت قزوین پرواز کند، زمانی که در هنگام تیک‌آف بود از باند این فرودگاه خارج شده و دچار سانحه گردید!

خوشبختانه این حادثه هیچ گونه تلفات جانی در پی نداشته است و هر دو سرنشین این هواپیما در سلامت کامل به سر می برند. به هواپیمای مذکور نیز خساراتی وارد شده است که می توانید در تصویر مشاهده نمایید. با جزئیات بیشتر سانحه هوایی در فرودگاه گلبهار همراه باشید:

فرودگاه گلبهار از جمله فرودگاه های تازه تاسیس کشور است که کاربری توریستی و گردشگری داشته و در فاصله 35 کیلومتری از شهر مقدس مشهد واقع شده است. این فرودگاه که در نزدیکی برترین منطقه ییلاقی استان خراسان رضوی قرار دارد، در آذر ماه سال 1390 در مراسمی با حضور مسئولان سازمان هواپیمایی کشوری و وزیر دفاع جمهوری اسلامی افتتاح گردید.

از جمله مهمترین کاربری های این فرودگاه می توان به پروازهای تفریحی و همچنین آموزشی اشاره داشت؛ سالانه هنرجوهای خلبانی متعددی در این فرودگاه توسط خلبانان مجرب کشور آموزش خلبانی می بینند.

فرودگاه گلبهار
فرودگاه گلبهار

لازم بذکر است که این فرودگاه تحت مالکیت شرکت آشیانه پرواز توس قرار دارد. این شرکت که در اردیبهشت ماه سال 1380 به ثبت رسیده است، فعالیت خود را با یک فروند هواپیمای Sky Walker آغاز نمود و بعدها با توجه به درخواست های متعدد جوانان برای آموزش های خلبانی نسبت به احداث فرودگاهی خصوصی در این استان اقدام نمود که در حال حاضر این فرودگاه در زمره مهمترین فرودگاه های آموزش خلبانی در کشور قرار دارد.

مسئولین شرکت آشیانه پرواز توس در نظر دارند تا در آینده‌ای نزدیک نسبت به راه اندازی پروازهای امداد و نجات و ایر تاکسی در فرودگاه گلبهار که لقب اولین فرودگاه خصوصی کشور را یدک می کشد، اقدام کنند. با توجه به برنامه ریزی های صورت گرفته، بدون شک می توانیم در سال های آتی شاهد پیشرفت های بی نظیری در این فرودگاه باشیم.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *