عجایب دنیای هواپیما

هواپیمایی که در اقیانوس اطلس ناپدید شد

هواپیمایی که در اقیانوس اطلس ناپدید شد

همانطور که می‌دانید در دنیای هوانوردی سوانح هوایی زیادی رخ می‌دهد که برخی از آنها غیرقابل پیشگیری هستند؛ گاهی ممکن است اشتباه خلبان باشد، گاهی شرایط جوی غیر قابل پیش بینی، گاهی نقص فنی ناگهانی و البته گاهی هم هیچ‌یک از موارد ذکر شده!

هواپیمایی که در اقیانوس اطلس ناپدید شد

در سی‌ویکمین روز از ماه می سال 2009 میلادی بود که اتفاقی عجیب افتاد؛ شاید هنوز هم خاطرتان باشد… هواپیمایی ایرباس A330 شرکت هواپیمایی ایرفرانس به شماره پرواز 447 در ساعت 10 شب، ریو دوژانیرو را به مقصد فرودگاه شارل دوگل پاریس ترک می‌کند. 215 مسافر به همراه 12 خدمه پرواز که در حال پرواز بر روی اقیانوس اطلس بودند، نمی‌دانستند که آخرین لحظات زندگی خود را سپری می‌کنند 🙁

هواپیمایی که در اقیانوس اطلس ناپدید شد
بر اساس اخبار اعلام شده، آخرین تماس خلبان ایرباس A330 ایرفرانس با کنترل پرواز در ساعت 2 بامداد برقرار شده و پس از آن کلیه ارتباطات بطور کامل قطع شده است. با وجود اینکه در عصر تکنولوژی و فناوری زندگی می‌کنیم اما جستجو برای پرواز 447 تا 5 روز بی نتیجه بود تا اینکه در نهایت تکه هایی از لاشه هواپیما بر روی سطح آب اقیانوس اطلس مشاهده شد.

AutoPilot(اتوپایلوت)
شاید برای‌تان جالب باشد که بدانید حتی تا پس از 2 سال از گذشته این حادثه دلخراش هنوز علت سقوط این هواپیما مشخص نشده بود تا دوباره یکی دیگر از عجایب دنیای هواپیما را شاهد باشیم تا اینکه پس از پیدا شدن جعبه سیاه هواپیما آن هم در کف اقیانوس آرام(!) مشخص شد سیستم AutoPilot(اتوپایلوت) هواپیما از کار افتاده بوده و خلبان نیز سهواً نوک هواپیما را به سمت بالا هدایت کرده است؛ یعنی هواپیما با شیبی شاید ملایم تا ارتفاع 11000 متری صعود کرده و پس از آن با شتابی بسیار زیاد سقوط می‌کند که به همین علت نیز در برخورد با سطح آب تکه تکه می‌گردد. و این پایان تلخی بود بر هواپیمایی که در اقیانوس اطلس ناپدید شد تا یکی از سوانح هوایی عجیب دنیا را رقم بزند.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

1 Comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *