عجایب دنیای هواپیما

آملیا ارهارت، خلبان پُر آوازه‌ای که ناپدید شد!

آملیا ارهارت

مطمئناً هیچ خلبان زنی به شهرت لیدی لیندی در تاریخ پیدا نخواهد شد اما شاید نام آملیا ارهارت، خلبان پُر آوازه‌ای که ناپدید شد را نیز بتوان در کنار لیندی قرار داد.

آملیا ارهارت
آملیا ارهارت

در واقع ارهارت نه بهترین خلبان زن عصر خود و نه اولین فضانورد زن تاریخ هوانوردی بود؛ بلکه شهرت وی بیشتر بخاطر بود پروازش بر فراز آتلانتیک در سال 1932 میلادی آن هم به تنهایی بود. بعلاوه باید به پرواز بدون توقفش از مبدا هونولولو به مقصد اوکلند در سال 1935 میلادی نیز اشاره کنیم که نام او را بیش از پیش بر سر زبان‌ها انداخت.

بد نیست بدانید که نام ارهارت بخاطر آخرین پروازش که تبدیل به یکی از عجایب دنیای هواپیما شده است، در ذهن‌ها باقی مانده و تبدیل به یک افسانه فراموش نشدنی شد. ارنهارت به همراه فرد نونان قصد سفر به دور جهان در سال 1937 میلادی را داشتند؛ سفری که هرگز به سرانجام نرسید و در نیمه راه، جایی بر فراز اقیانوس آرام به پایان رسید. در حقیقت هواپیمای آنها برای همیشه ناپدید شد و هرگز دیده نشد!

آملیا ارهارت
تاکنون فرضیات متفاوتی درخصوص ناپدید شدن ارهارت مطرح شده که یکی آنها به موضوع اسارت وی توسط نیروهای ژاپنی اشاره می‌کند؛ همچنین برخی دیگر نیز معتقدند که او مرگ خود را به دلایلی که مشخص نیست، صحنه سازی کرده است! و البته همواره گروهی نیز وجود دارند که ناپدید شدن هر شیء، انسان و موجوی در جهان را به موجودات فضایی ارتباط می‌دهند…

آملیا ارهارت
با تمام این تفاسیر، جدیدترین مدرکی که از آملیا ارهارت در سال 2017 یافت شده(پخش شده از شبکه هیستوری)، حاکی از آن است که وی و همراهش پس از سقوط در جزایر مارشال که تحت اشغال نیروهای ژاپنی قرار داشته، با فرض جاسوسی به اسارت گرفته شده و زندانی شده اند؛ همچنین د این خبر اعلام شده که علی‌رغم اطلاع دولت آمریکا از وضعیت ارهارت و نونان، هیچ اقدامی در راستای رهایی آنها صورت نپذیرفته است!

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *