ایرلاین‌ها

هواپیمایی کاتای پاسیفیک (Cathay Pacific)، هر آنچه باید در موردش بدانید!

هواپیمایی کاتای پاسیفیک

قبل از معرفی هواپیمایی کاتای پاسفیک لازم است بگوییم که امروزه کشورهای مختلف جهانی چه کشورهای اروپایی، چه کشورهای آمریکایی و چه کشورهای آسیایی پیشرفت‌های خوبی در زمینه گسترش شرکت‌های هواپیمایی داشته‌اند. زیرا این مساله مسلم است که امروز بدون وجود چنین کشورهایی باید از پیشرفت و استفاده از صنعت گردشگری که یکی از پر درآمدترین صنایع جهان مدرن است؛ چشم پوشید. با Airplanes News همراه باشید.

Jet Photos - ایرباس A350 - عکس از Dave Potter
Jet Photos – ایرباس A350 – عکس از Dave Potter

هنگ هنک یکی از مکان‌هایی است که یکی از ایرلاین‌های مشهور و معتبر جهان به نام کاتای پاسیفیک را در اختیار دارد. این ایرلاین که یک سال پس از اتمام جنگ جهانی دوم یعنی در سال 1946 کار خود را آغاز کرده است، تاکنون موفقیت‌های چشمگیری را به دست آورده است. در سال 2010 به‌عنوان بزرگ‌ترین شرکت حمل ونقل هوایی جهان شناخت شد. در این سال این شرکت هواپیمایی هنگ کنکی حدود 27 میلیون مسافر و نزدیک دو میلیون تن کالا از گمرک و پست جابه‌جا کرده است و یک سال پس از آن از سوی یاتا در میان هواپیمایی‌های برتر بر اساس ارزش بازار سرمایه رتبه سوم در جهان را به خود اختصاص داد.

جالب است بدانید شرکت هواپیمایی کاتای پاسیفیک را یک آمریکایی به نام روی سی فارل و یک استرالیایی به‌نام سیدنی دی کانتزو راه‌اندازی کرده‌اند. امروزه ناوگان این ایرلاین به 42 کشور و 168 مقصد پرواز می‌کند.

Jet Photos – ایرباس A350 – عکس از Eddie Heisterkamp

این شرکت هواپیمایی که دفتر مرکزی‌اش در هنگ هنک قرار دارد؛ هم پروازهای سیستمی و هم پروازهای چارتر را ساپورت می‌کند و شاید این امر را بتوان یکی از مهم‌ترین عللی دانست که باعث شده هر ساله سود زیادی از فروش بلیط به این ایرلاین سرازیر شود.

کاتای پاسیفیک به معنای اقیانوس آرام چین می‌باشد. قطب اصلی آن در فرودگاه بین‌المللی هنگ کنگ قرار گرفته است و ناوگان آن تمام خدمات مسافربری، باربری و حمل و نقل را به مسافران ارائه می‌کند.

در سال‌های اخیر هم موفقیت‌های شرکت هواپیمایی کاتای پاسیفیک هنوز ادامه دارد. در واقع در دهه اخیر این ایرلاین همیشه جزء 5 ایرلاین برتر جهان بوده است. برای نمونه در سال 2016 این شرکت هواپیمایی توسط سایت معتبری که رتبه‌بندی شرکت های هواپیمایی را انجام می‌دهد و نام آن worldairlineawards می‌باشد؛ به‌ این شرکت هواپیمایی رتبه چهار را داد.


نکته جالب دیگری که در خصوص این ایرلاین آسیایی وجود دارد این است که ناوگان این شرکت هواپیمایی یکی از ایمن‌ترین خطوط هوایی را در دنیا دارد. در سال 2017 یک موسسه تحقیقاتی اروپایی لقب ایمن‌ترین خط هوایی را به کاتای پاسیفیک نسبت داد.

نکات مثبت و مزایای کاتای پاسیفیک به همینجا ختم نمی شود. این شرکت هواپیمایی از لحاظ ارائه خدمات در طول پرواز نیز همیشه یکی از بهترین ایرلاین ها بوده است و در تمام بخش‌های تجربه‌ی در طول پرواز به خصوص در بخش سرگرمی مسافران امتیازات بالایی کسب کرده است. ایرلاین کاتای پاسیفیک در زمینه خدمات در طول پرواز رتبه چهارم را به خود اختصاص داده است.

Jet Photos – بوئینگ 747 کارگو – عکس از Maik Voigt

به‌طور کلی همانطور که در بالا نیز ذکر شد شرکت هوپیمایی کاتای پاسیفیک را باید یکی از بهترین ایرلاین‌های دنیا دانست که تا کنون سعی کرده است در تمام بخش‌ها و جزئیات کار بهترین باشد. تجربه بالایی که در طول این سال‌ها از سال 1946 تا کنون به دست آورده است؛ به  ایرلاین را درراه بهترین بودن کمک زیادی می‌کند.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5٫00 out of 5)
Loading...

1 Comment

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *