راهنمای سفر با هواپیما

اشتباهات رایج در اولین پرواز

اشتباهات رایج در اولین پرواز

تجربه کردن یک اتفاق، رخداد و یا هر چیز دیگری این ویژگی را به شما می‌دهد که در تجربه بعدی‌تان با دقت و هوشیاری عمل بیشتری همراه باشید. پرواز با هواپیما از آن دسته رخدادهایی است که احتمالاً شما را هم در تجربه اول‌تان شاید با کمی مشکل مواجه کرده باشد؛ به همین دلیل هم توصیه می‌شود پیش از سفرهای هوایی حتما توجه ویژه‌ای به راهنمای سفر با هواپیما داشته باشید.

اشتباهات رایج در اولین پرواز
در مقاله امروز Airplanes News قصد داریم اشتباهات رایج در اولین پرواز را به شما معرفی کنیم؛ البته امیدواریم شما در اولین پروازتان این اشتباهات را انجام نداده باشید!

چمدان به اندازه!

معمولاً برخی از ما به هنگام سفر تمایل داریم تا حتی غیر ضروری ترین و جزئی ترین وسایل شخصی‌مان را نیز با خود به همراه ببریم؛ اما همانطور که می دانید هر مسافر هواپیما اجازه حمل وزن مشخصی از بار را دارد؛ لذا تا می توانید لوازم سفر غیر ضروری خود را فاکتور گرفته و همچنین از قبل تهیه کنید تا در زمان بستن چمدان‌تان آسوده خاطر باشید.

چمدان به اندازه!
تاریخ انقضای گذرنامه

مطمئناً هیچ چیز نمی‌تواند بدتر از این باشد که یک روز قبل از سفر خود متوجه شوید گذرنامه شما منقضی شده است! همیشه سعی کنید یک هفته پیش از سفر خود تاریخ انقضای پاسپورت‌تان را بررسی کنید و اگر لازم است پیش از انجام سفر بعدی خود آن را تمدید اعتبار نمایید. همانطور که می‌دانید بر اساس قانون کشور ما برای سفرهای برون مرزی، پاسپورت شما باید حداقل 6 ماه اعتبار داشته باشد! پس حتماً به این نکته نیز توجه داشته باشید…

تاریخ انقضای گذرنامه
رزرو صندلی مورد علاقه

شاید این مورد کم اهمیت‌تر از موارد قبلی باشد اما به هر حال دانستن آن خالی از لطف نیست چراکه خیلی از کودکان و یا حتی خود ما همواره ترجیح می دهیم در صندلی کنار پنچره بنشینیم. در زمان خرید بلیط هواپیما اگر امکان مشخص نمودن صندلی نیز وجود داشت، حتماً این کار را همان لحظه انجام دهید اما اگر به هر دلیلی فراموش کردید و یا اینکه گزینه مناسبی برای انتخاب صندلی مورد علاقه شما در دسترس نبود، می‌توانید پس از خریداری بلیط خود، به وب‌سایت ایرلاینی که بلیط خود را از آن تهیه کردید رفته و سپس با استفاده از نقشه صندلی‌ها، بهترین صندلی ممکن را برای خود انتخاب نمایید.

رزرو صندلی مورد علاقه
تهیه ارز فراموش نشود!

اگر مقصد شما یک کشور خارجی است، بهتر از پیش از پرواز خود در شهر یا حتی فرودگاه مبدا، همه یا بخشی از پول خود را به ارز کشور مورد نظر تبدیل کنید تا در زمان رسیدن به مقصد با مشکلی مواجه نشوید. همچنین توصیه می کنیم تمامی پول های خود را یکجا نگهداری نکنید! اگر در یک کشور غریب کیف شما به سرقت برود، مطمئناً با مشکلات عدیده‌ای مواجه خواهید شد.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5٫00 out of 5)
Loading...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *