اخبار صنعت هواپیمایی

بلیط هواپیما ارزان می‌شود؟

بلیط هواپیما ارزان می‌شود؟

بلیط هواپیما از آن دست مواردی بود که پس از نوسانات ارزی کشور در ماه‌های اخیر و ارائه بسته جدید ارزی دولت دستخوش تغییرات زیادی شد و نرخ آنها بعضاً تا 50 درصد نیز افزایش داشت که همین امر سبب کاهش تقاضا از سوی مسافران گردید؛ حال سوالی که وجود این است که آیا بلیط هواپیما ارزان می‌شود؟ یا باید خود را با تغییرات بوجود آمده وفق دهیم!؟

در این بخش از اخبار صنعت هواپیمایی امروز به بررسی وضعیت افزایش قیمت بلیط هواپیما خواهیم پرداخت.

بلیط هواپیما ارزان می‌شود؟
همانطور که می‌دانید در طی چند سال گذشته قیمت بلیت‌ها در کشور  آزادسازی شده است که درست به همین دلیل دیگر نمی‌توان نرخ آنها را به صورت دستوری کاهش داد؛ بدین معنا که با کنترل گرانفروشی فقط می‌توان بر عملکرد آنها نظارت داشت.

با توجه به شرایط فعلی صنعت هوانوردی که چندین سال است روزهای خوبی را پشت سر نمی‌گذارد، اکثر مدیران شرکت های هواپیمایی در حال ارزیابی وضعیت بازرگانی خود هستند تا با جلوگیری از ریزش مسافر به دلیل افزایش قیمت بلیط‌ متضرر نشوند. در طی دو روز گذشته سه شرکت هواپیمایی مطرح اروپایی KLM، ایرفرانس و بریتیش ایرویز اعلام کرده‌اند به سبب کاهش قدرت خرید مردم، بزودی بازار هوایی کشورمان را ترک خواهند گفت که البته در شرایط فعلی امری قابل پیش‌بینی بنظر می‌رسید و این موضوع قطعا برای صنعت هوانوردی کشورمان نیز خوشایند نخواهد بود.

مطمئناً چند ماهی زمان نیاز است تا دو طرف عرضه و تقاضا در بازار کنونی بتوانند شرایط جدید خود را مدیریت نموده و برنامه‌های خود را با وضعیت جدید پیش ببرند. گفتنی است در صورتی که عرضه بیش از تقاضا باشد، انتظار می‌رود در ماه‌های پیش‌رو ایرلاین‌ها به سمت افزایش خدمات خود و یا کاهش قیمت تمام شده گام بردارند.

بلیط هواپیما ارزان می‌شود؟
بلیط هواپیما ارزان می‌شود؟

لازم بذکر است با توجه به اینکه سفرهای هوایی سهم نسبتاً کوچکی در سبد هزینه های خانوارها را دارند، در صورت ادامه شرایط فعلی، حذف همین حداقل سهم نیز دور از انتظار نخواهد بود و طبیعتاً بوجود آمدن چنین شرایطی برای ایرلاین‌ها نیز قابل تحمل نیست! در همین راستا نیز شنیده شده ایرلاین های داخلی تصمیم دارند تا نرخ بلیت‌ها را برای پروازهای درون مرزی کشورمان کاهش دهند. در رابطه با این موضوع دبیر انجمن شرکت های هواپیمایی بیان داشته است که افزایش ناگهانی قیمت بلیط هواپیما در روزهای اخیر سبب شده بود مردم سفرهای خود را از راه زمینی انجام دهند.

مطمئناً تصمیم شرکت های هواپیمایی ابتدا در جهت رفاه حال مردم و سپس پایداری صنعت هوانوردی کشور اتخاذ شده است؛ البته تداوم این مساله نیز وابسته به تامین ارز مورد نیاز ایرلاین‌هاست.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5٫00 out of 5)
Loading...

1 Comment

  1. شاید یخورده بیاد پایین ولی چشمم آب نمیخوره مثل اولش بشه که البته به ضرر خودشون هم هست. دارن مسافر از دست میدن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *