فرودگاه‌ها

اطلاعات کامل در مورد فرودگاه بین المللی دبی (Dubai Airport)

فرودگاه بین المللی دبی

دبی صنعت حمل و نقل هوایی خود را در جولای سال 1937 راه اندازی کرد. پرواز از دبی در دهه 1940 توسط کشتی های پرنده شرکت British Overseas Airways Corporation انجام می گرفت که از آفریقای جنوبی و خلیج فارس تا سیدنی پرواز می کردند. در ادامه این بخش از سری مقالات معرفی فرودگاه ها همراه Airplanes News باشید.

در مطلب فرودگاه ها قصد داریم شما را با فرودگاه های دبی بیشتر آشنا کنیم و بگوییم که فرودگاه بین المللی دبی به دلیل ترافیک پرواز های بین المللی در جایگاه شلوغ‌ ترین فرودگاه جهان قرار گرفته است و همچنین این فرودگاه به دلیل ترافیک مسافری و پرواز های باربری، در رده سوم و ششم جهان و پرتردد ترین قطب هواپیما های غول پیکر A380 قرار دارد. فرودگاه بین المللی دبی با ساخت 3 پایانه مجزا و با ظرفیت انتقال 90 میلیونی مسافران در سال می باشد. در صورتی که بلیط هواپیما دبی را انتخاب کنید، سر از این فرودگاه خواهید آورد.

فرودگاه بین المللی دبی

موقعیت جغرافیایی و راه ‌های دسترسی

فرودگاه بین المللی دبی در زمینی به مساحت 2900 هکتار در منطقه القرهود ساخته شده است و  در ۴/۶ کیلو متری شرق شهر دبی قرار گرفته است. مسافران می توانند از طریق راه های زیر به فرودگاه بین المللی دبی دسترسی داشته باشند: 1- جاده- 2-مترو-3 -اتوبوس-4 -تاکسی-5 -خطوط هوایی

امکانات و خدمات

 1.  وای فای/ اینترنت فرودگاه: به مدت 60 دقیقه می توانید از وای فای رایگان استفاده کنید و برای مدت بیشتر باید مبلغی را پرداخت کنید.
 2.  قرار گرفتن دستگاه خود پرداز در هر 3 پایانه
 3.  اتاق مراقبت از نوزاد و محوطه بازی برای کودکان
 4.  تغییر ارز در هر سه پایانه به صورت 24 ساعته
 5.  محصولات غذایی و نوشیدنی به صورت 24 ساعته
 6.  استخر، جکوزی و سالن بدنسازی به صورت ساعتی در اختیار مسافران
 7.  مراقبت های پزشکی و اورژانس در دو منطقه در دسترس
 8.  وجود نمازخانه در فرودگاه برای زنان و مردان
 9.  باز بودن فرودگاه به صورت 24 ساعته
 10.  در دسترس بودن تاکسی به صورت 24 ساعته
 11.  متصل بودن 2 خط مترو درترمینال 1 و3 فرودگاه بین المللی دبی به نقاط مختلف شهر
 12.  دارا بودن اتوبوس در مقابل هر 3 پایانه
 13.  موجود بودن اتوبوس شاتل در میان ترمینال ها.

فرودگاه بین المللی دبیهتل ها

یک هتل در خود فرودگاه ساخته شده و بقیه آن ها در نزدیکی فرودگاه می باشند Snooze Cube  واقع در داخل ترمینال 1 در گیت C22، دارای 10 اتاق جمع و جور مجهز به عایق صوتی با تخت، تلویزیون، انتخاب موسیقی و اینترنت است. حداقل اقامت 2 ساعت می باشد.Holiday Inn Express  2دقیقه از فرودگاه فاصله دارد و در ترمینال 3 واقع شده است. هتل بزرگ پلازا که 3 دقیقه با فرودگاه فاصله دارد و بسیار مجهز و ارزان است.

ترمینال ها

پایانه شماره 1 فقط دارای یک سالن می باشد، پایانه شماره ۲ با داشتن ساختمانی مجزا در روبروی ساختمان اصلی فرودگاه قرار داشته و پایانه شماره ۳ نیز دارای دو سالن مجزای A و B است. علاوه بر اینها مسافران می توانند در پایانه های 1 و 3  از طریق راهرو های شیشه‌ای به راحتی به بخش ‌های مختلف از جمله امور گذرنامه مراجعه کنند. مسافرانی که قصد انتقال از سالن A  ترمینال ۳ به سالن B دارند  از طریق راهرو های اتوماتیک می توانند به راحتی جا به جا شوند.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

1 Comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *