فرودگاه‌ها

فرودگاه بین المللی ابوظبی، همه‌ی آن چه در موردش باید بدانید

فرودگاه بین المللی ابوظبی

در 30 کیلومتری شرق ابوظبی و به مساحت حدود  ۳۴۰۰ هکتار فرودگاه بین‌المللی ابوظبی ساخته شد. در بین فرودگاه ها بعد از فرودگاه بین‌المللی دبی بزرگترین فرودگاه امارات قرار گرفته است. دارای ۳ ترمینال می باشد ترمینال شماره یک آن ترمینال اصلی بوده که کلیه پروازهای بین المللی به غیر از پروازهای شرکت هواپیمایی امارات در آن انجام می‌شود. دو سالن مجزا برای مسافرین پروازهای فرست کلاس و بیزینس کلاس قرار داده شده است هرکدام نیز ویژگیهای مخصوص خود را دارند. در ادامه با معرفی فرودگاه بین المللی ابوظبی با ما همراه باشید.

فرودگاه بین المللی ابوظبی

پروازهای چارتر، پروازهای شرکت‌های هواپیمایی ایرانی و سایر کشورهای مشترک المنافع با امارات متحده عربی مختص ترمینال شماره ۲ فرودگاه بین الملی ابوظبی می باشد اما ویژه ترین ترمینال فرودگاه بین المللی ابوظبی ترمینال شماره 3 است که تنها پروازهای مخصوص شرکت‌های اماراتی یعنی شرکت‌های اتحاد، فلای دبی و امارات و همچنین شرکت هواپیمایی کوانتاس استرالیا در آن انجام می‌شود. رفت و آمد مسافران سالانه حدود 20 میلیون نفر می باشد.

دارای ۵۳ شرکت هوایی است که مسول جابجایی مسافران را بین ۸۵ مقصد در ۴۹ کشور برعهده دارند. یک ترمینال فرودگاه بین المللی ابوظبی در شهر قرار گرفته است. مسافرانی که قصد تشریفات اداری را دارند می توانند به این ترمینال مراجعه کنند و کارشان را انجام دهند. بعد از انجام تشریفات پرواز فقط یک ساعت قبل از ساعت رسمی بلیتتان به فرودگاه بروید.

فرودگاه بین المللی ابوظبی

باند های فرودگاه

فرودگاه بین المللی ابوظبی دارای دو باند موازی، ۱۳R / 31L و ۱۳L / 31R است. هر دو ۴۱۰۰ متر × ۶۰ متر (۱۳،۴۵۰ فوت × ۲۰۰ فوت) هستند.

وسایل نقلیه در فرودگاه دبی

  • مترو: 2خط مترو برای رفت وآمد به فرودگاه وجود دارد: خط قرمز یا «Red Line» در ترمینال 1 و 3 ایستگاه دارد و از ۶ صبح تا ۱۱ شب مشغول به کار است البته جمعه ها از ساعت 1 بعد ازظهر کار مترو شروع می شود.خط سبز یا «Green Line» نزدیک منطقه آزاد فرودگاه ایستگاه دارد و مسافران رو از ترمینال ۲ سوار میکند.
  • اتوبوس: اتوبوس رفت و برگشت فرودگاه بدون هزینه بوده و درطول شبانه روز بین ترمینال شماره ۱، ۲ و ۳ در حرکت هست.
  • تاکسی: تاکسی های ویژه فرودگاه به صورت 24 ساعته مشغول سرویس دهی هستند و می توانید آنها را مقابل سالن ورودیِ همه‌ی ترمینال‌ها پیدا کنید.
  • اجاره خودرو:برای افرادی که خواهان اجاره خودرو هستند می توانند در محوطه ی ورودی همه ترمینال ها که شرکت های اجاره دهنده خودرو داخلی و خارجی را مشاهده کنند و از هرکدام که مایل بودند خودرو اجاره کنند.

فرودگاه بین المللی ابوظبی

توسعه و گشترش فرودگاه

پروژه های طرح جامع توسعه شامل یک سوم ۴۱۰۰ متر (۱۳۵۰۰ فوت) از باند موازی، ۲۰۰۰ متر (۶۵۶۲ فوت) از باند موجود، یک برج جدید ۱۱۰ متری (۳۶۰ فوت) بین دو باند فرودگاه با مرکز کنترل ترافیک هوایی جدید می شود، که باعث افزایش حمل و نقل و نگهداری تجهیزات و دیگر پیشرفت های تجاری بر روی زمین مجاور و در شمال فرودگاه می شود. در نزدیکی مراکز حمل و نقل جدید، پارک های تجارتی، تحولات تجاری، زمینی برای فعالیت های تجاری اختصاص داده شده است. مراکزی برای جمع شدن هواپیماها در سمت جنوب این فرودگاه نگهداری خواهند شد. این طرح زمینی را برای رشد اپراتورهای دیگر مانند رویال جت (Royal Jet) و شرکت هواپیمایی ابوظبی (Abu Dhabi Aviation) اختصاص می دهد.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

1 Comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *