ایرلاین‌ها

ایر نیوزیلند، معرفی کامل امن‌ترین ایرلاین دنیا

ایرنیوزیلند

شرکت هواپیمایی ایر نیوزیلند یکی از ایرلاین های اروپایی است که به کشور نیوزیلند تعلق دارد در این مقاله در مطلب ایرلاین ها قصد داریم در با معرفی شرکت هواپیمایی ایر نیوزیلند باشما همراه باشیم.

تاریخچه ایر نیوزیلند

این شرکت هواپیمایی در سال 1940 با مشارکت دولت استرالیا و نیوزیلند توسط فردی به نام تسمن امپایر تاسیس شد. پروازهای این هواپیمایی در ابتدا پروازهای خود را از اوکلند به سیدنی آغاز نمود و پس از گذشت زمان پرواز های ولینگتون نیز به این ایرلاین اضافه شد.

ایرنیوزیلند

شرکت TEAL در ابتدای کار خود مشغول فعالیت های قایقرانی بود و کار به سوی کشیده شد که مسئولین این شرکت تصمیم گرفتند که فعالیت های این شرکت را متوقف کنند و به فعالیت خود را در زمینه هوایی برای حمل نقل هوایی و تجاری شروع کنند.

اولین هواپیمایی که این ایرلاین خریداری نمود هواپیمای داگلاس بود و اولین پروازهای خود را به سمت مقصد های مختلف ایالات متحده آمریکا و آسیا آغاز کرد. این ایرلاین در سال 1956 به دست دولت نیوزیلند کاملا خصوصی شد و مسئولیت کامل به مدیران آن واگذار شد.دفتر مرکزی ایر نیوزیلند در شهر اوکند می باشد که همانطور می دانید بزرگترین و پرجمعیت ترین شهرهای نیوزیلند می باشد.

اولین پرواز به سمت لندن

این شرکت در سال 1999 عضوریت اتحادیه ی هواپیمای استار الاینس را بخ خود اختصاص داده است. اتفاق جالبی که برای این شرکت افتاد این بود که با خرید اولین بوئینگ 747 خود توانست پرواز از لس آنجلس را به سمت لندن داشته باشد.

با اینکه این ایرلاین کاملا خصوصی می باشد، مرز ورشکستگی را تجربه نمود. به همین خاطر دولت نیوزیلند تصمیم گرفت که بخشی از سهام این شرکت را به بخش دولتی اختصاص دهد. با توجه به آماری که در سال 2015 منتشر شد شرکت هواپیمایی ایر نیوزیلند 15 میلیون مسافر را به مقصدهای مختلف داخلی و بین المللی منتقل کرده است.

پروازها

این شرکت پروازهای بلند مدتی به شرق آسیا و آمریکا و کشور انگستان دارد با این حال آخرین پرواز بلند مدت به سمت لس آنجلس و لندن و هنگ کنگ بوده است و متاسفانه در سال 2013 طولانی مدت خود را به سمت هنگ کنگ متوقف نمود.

ایرنیوزیلند

ناوگان هوایی

  • ایرباس A320
  • بوئینگ ۷۷۷
  • بوئینگ ۷۸۷

این شرکت هواپیمایی در سال 2010 عنوان بهترین ایرلاین را به خود اختصاص داد و در سال 2014 به عنوان امن ترین شرکت هواپیمایی را به خود اختصاص داد.ایرنیوزیلند در سال 2009 حامی مسابقات راگبی نیوزیلند بوده است و در کنار آن یکی از اصلی ترین اسپانسرهای تیم ملی راگبی کشور نیوزیلند بوده است. از شرکت هایی که مورد حمایت شرکت هواپیمایی ایر نیوزیلند می توان اتحادیه all backs را نام برد.

ارزش ساختمانی که به ایرلاین ایر نیوزیلند تعلق دارد چیزی در حدود 60 میلیون دلار می باشد که بیشتر از 2 هزار کارمند را تحت پوشش خود قرار داده است. یکی از شاخه های دیگر ایرلاین ایرنیوزیلند، شرکت ایرنیوزیلند می باشد.

ایرنیوزیلند

کلاس های پروازی

  • اکونومی کلاس
  • اکونومی اسکای کوچ
  • پرمیوم اکونومی و بیزنس پرمیر

این شرکت مدعی است که برای مسافران خود راحت ترین و دنج ترین فضا را ارائه می دهد که در هواپیماهای مختلف این ایرلاین متفاوت هستند.صندلی های اکونومی اسکای تاچ به گونه ای طراحی شده است که در هر ردیف سه صندلی را در خود جای داده است و برای خانواده ها و زوج های جوان بسیار مناسب است.

صندلی های پرمیوم اکونومی، در هر ردیف دو ردیف صندلی را در خود جای داده است که با استانداردهای روز دنیا همخوانی دارد و برای راحتی مسافران صندلی ها را کاملا منعطف طراحی کرده اند و فضای دیگری برای راحتی پا در نظر گرفته شده است.

در کلاس پروازی بیزینس پرمیر به مسافران این امکان را می دهد که فضای خصوصی بیشتری را برای خود داشته باشند و درکنار آن بتوانند به راحتی به استراحت و فعالیت های کاری بپردازند.

ایرنیوزیلند

اطلاعات مهم قبل از پرواز با ایر نیوزیلند

  1. چک پرواز خود را 48 ساعت قبل از پرواز خود انجام دهد.
  2. اپلیکیشن ایر نیوزیلند را برای اطلاعات بیشتر در تلفن همراه خود نصب نمایید.
  3. قبل از رزرو بلیط خود حتما قوانین مربوط به این ایرلاین را مطالعه نمایید.
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *