ایرلاین‌ها

بریتیش ایرویز، هر آنچه باید در موردش بدانید!

بریتیش ایرویز

یکی از معتبرترین و بزرگترین ایرلاین های کشور بریتانیا بریتیش ایرویز می باشد که دارای ناوگان هوایی بسیار عظیمی می باشد. تعداد ناوگان این ایرلاین 306 فروند هواپیما می باشد که این شبکه پروازی بسیار گسترده را در برمی گیرد. این ایرلاین در طی این سال ها توانسته است که پروازهای خود را به 183 مقصد افزایش دهد.این ایرلاین در بین ایرلاین ها در به دلیل امنیت و کیفیت پرواز بالایی که دارید یکی از بهترین ایرلاین های دنیا و کشور بریتانا شناخته می شود. در ادامه با معرفی ایرلاین بریتیش ایرویز با ما همراه باشید.

بریتیش ایرویز

تاریخچه

این شرکت هواپیمایی در سال 1974 تاسیس شد و دفتر مرکزی این شرکت در شهر هاموندوورتس قرار گرفته است. فرودگاه هایی که بریتیش ایرویز در آنها فعالیت می کند فرودگاه های بزرگی به نام هیثرو لندن و گاتویک لندن می باشد. این ایرلاین اولین پرواز خود را در ایران از سال 1946 آغاز کرد. ایرلاین در تهران نیز دفتر اختصاصی دارد و پروازهای خود را از ایران به مقصدهای گوناگون منتقل می کند.

ناوگان هوایی

قبل از معرفی انواع ناوگان هوایی بریتیش ایرویز می خواهیم به این نکته اشاره کنیم که این ایرلاین یکی از قدیمی ترین مشتری های شرکت بوئینگ می باشد.

 • ۵۹ فروند ایرباس A320
 • فروند ایرباس A380
 • ۲۴ فروند بوئینگ ۷۸۷
 • ۵۹ فروند بوئینگ ۷۷۷
 • ایرباس ۳۲۱-۲۰۰
 • ایرباس ۳۲۰-۲۰۰
 • امبرر ۱۹۰
 • امبرر ۱۷۰
 • ایرباس ۳۱۹-۱۰۰
 • ایرباس ۳۱۸-۱۰۰

بریتیش ایرویز

پروازهای بریتیش ایرویز

این ایرلاین یکی معدود ایرلاین هایی می باشد که به تمام قاره های دنیا پرواز مستقیم دارد این ایرلاین به 6 قاره دنیا پرواز مستقیم دارد و با استفاده از پیشرفته ترین هواپیماهای بوئینگ خود سفری کاملا امن را برای شما به ارمغان می آورد. بریتیش ایرویز به 183 فرودگاه دنیا به طور مستقیم پرواز دارد.

مسیر لندن به نیویورک و لندن به دوبلین یکی از پررفت و آمد ترین پروازهایی می باشد که توسط ایرلاین بریتیش ایرویز انجام می گیرد. مطلب جالب دیگری که در مورد بریتیش ایرویز وجود دارد این است که پروازهای لندن به فرودگاه امام خمینی که توسط فرودگاه هیثرو انجام می شود هر 6 بار در هفته صورت می گیرد.

کلاس های پروازی

شما با توجه به نیاز و بودجه ی خود می توانید کلاس پروازی خود را انتخاب کنید و از خدماتی که این ایرلاین در اختیار شما قرار خواهد داد استفاده نمایید. کلاس های پروازی این ایرلاین به ترتیب زیر می باشند:

 1. کلاس پروازی اقتصادی
 2. پریمیوم اکونومی
 3. بیزنس کلاس
 4. فرست کلاس

برای پروازهای کوتاه مدت و بلند مدت از کلاس های پروازی اقتصادی و بیزنس کلاس استفاده می شود و برای پروازهای طولانی از کلاس های پروازی فرست کلاس و پریمیوم کلاس می توانید استفاده کنید. بلیت پرواز اقتصادی یکی از ارزان ترین بلیت های کلاس پروازی می باشد.اگر می خواهید در زمان سفر خود فضای راحت تر و خصوصی تری داشته باشید می توانید کلاس پروازی پریمیوم را برای خود رزرو نمایید.

بریتیش ایرویز

قوانین حمل بار

 1. ابعاد مجاز ساک دستی حداکثر ۵۶*۴۵*۲۵ سانتیمتر
 2. مجموع وزن ساک حداکثر 23 کیلوگرم
 3. اضافه بار بابت هر ساک مشمول جریمه می شود

انتخاب صندلی

شما در بریتیش ایرویز این فرصت را دارید که صندلی خود را به طور دلخواه انتخاب کنید مگر اینکه بلیت شما از نوع رزرو کلاسیک باشد. شما می توانید با کمکی هزینه ی بیشتر صندلی خود را از قبل از سفر خود رزرو کنید. صندلی های هواپیماهای بریتیش ایرویز کاملا راحت و قابل انعطاف هستند و به راحتی می توانید صندلی خود تا حد دلخواه خم کنید.

بریتیش ایرویز

کترینگ هواپیماها

منو بریتیش ایرویز برای مسافران خود بسیار متنوع می باشد و مسافری پیدا وجود ندارد که از این مسئله ناراضی باشد. این ایرلاین برای پروازهای کوتاه برای مسافران اسنک و غذاهای سبک سرو می نماید و برای پروازهای طولانی غذاهای کامل در نظر گرفته است. این سرویس دهی در تمام پروازهایی که از فرودگاه هیثرو لندن صورت می گیرد، انجام می شود.

در منو غذای بریتیش ایرویز صبحانه انگلیسی و انواع غذاهای بین المللی و غذاهایی برای گیاه هاخواران در نظر گرفته شده است. کترینگ پروازهای بریتیش ایرویز با یک رستوران فرست کلاس فرق چندانی ندارد و تنها با یکبار سفر کردن با بریتیش ایرویز متوجه این شباهت خواهید شد.

 

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *