ایرلاین‌ها

هاینان ایرلاینز (Hainan Airlines)، ایرلاین چین

هواپیمایی هاینان چین

چهارمین ایرلاین کشور چین از نظر کیفیت و تعداد ناوگان هوایی در کشور چین شرکت هواپیمایی هاینان ایرلاینز می باشد که در این مقاله قصد داریم شما را با مطلب معرفی هاینان ایرلاینز آشنا کنیم.

تاریخچه هاینان ایرلاینز

این شرکت در سال 1989 احداث شد که دفتر اصلی آن در شرکت هاینان واقع شده است. این شرکت هواپیمایی یکی از بزرگترین شرکت های هواپیمایی غیر نظامی در کشور چین می باشد که مسئولیت حمل و نقل های غیر نظامی را بر عهده دارد.

شهرت این ایرلاین در بین ایرلاین ها در قاره آسیا زبانزد شرکت های هواپیمایی می باشد. این شرکت مسئولیت پروازهای داخلی و بین المللی را در شهر هاینان بر عهده دارد و به تنهایی چیزی حدود 500 پرواز را در کشور چین به شهرهای دیگر دنیا را انجام می دهد.

هینان ایرلاینز

مرکز پروازهای شرکت هواپیمایی هاینان ایرلاینز در فرودگاه بین المللی هیکو مالان می باشد اما نکته ای قابل توجه است این است که این شرکت پرواز های خود در چندین فرودگاه دیگر کشور چین به دیگر کشور های دنیا انجام می دهد.

اگر بخواهیم در مورد ناوگان هوایی این ایرلاین بگوییم باید به این مطلب اشاره کنیم که این شرکت هواپیمایی دارای 129 فروند هواپیمای مسافربری می باشد.سهام این شرکت در بازارهای بورس شانگهای مبادله می شود و چندین شرکت زیر مجموعه پروازی را نیز دارا می باشد که می توان به چند نمونه از این شرکت های زیر مجموعه اشاره کرد:

  • 12 شرکت ایرلاین
  • 47 هتل برای اقامت مسافرین
  • 13 شرکت برای خدمات مالی
  • 5 شرکت مختص به کشتیرانی
  • 11 فرودگاه
  • 2 شرکت و فروشگاه خرده فروشی

این شرکت روزانه به 90 مقصد پرواز دارد و از قاره هایی مثل آمریکا و آسیا و آفریقا را تحت پوشش خود قرار داده است. این ایرلاین اولین شرکت سهامی عام را در خاک کشور چین احداث نموده است.

شرکت هواپیمایی هاینان ایرلاینز در سال 1993 پس از باسازی هایی که انجام داد شروع به فعالیت نمود. این شرکت در ماه می همان سال شروع به پذیره نویسی برای فروش سهام خود نمود. موجود ابتدایی این شرکت در آغاز 250 میلیون یوآن بود که این مبلغ معادل 31 میلیون دلار می باشد.

 

هینان ایرلاینز

سهم این شرکت توسط دولت و سهامداران هاینان ایرلاینز تامین گردید که پس از آن در سال 1996 به نام هواپیمایی هاینان مورد ثبت قرار گرفت. مطلب جالبی که پس از این اتفاقات صورت گرفت این بود کرد در آوریل سال 1995 با هواپیمای ۵۵ Bombardier اولین پرواز اجرایی خود را انجام داد.

در سال 2015 این شرکت آمادگی این را اعلام کرد که قصد دارد 30 فروند هواپیمای بوئینگ 787 را برای ناوگان هوایی خود خریداری نماید.

پروازهای شرکت هواپیمایی هاینان ایرلاینز

شرکت هواپیمایی هاینان ایرلاینز در سال 2021 تمام هواپیماهای خود را تحویل خواهد گرفت با این حال این شرکت تا به حال 2 فروند از هواپیماهای خود را دریافت کرده است. هاینان ایرلاینز در سال 2017 اعلام نمود که قصد دارد در کشور چین قصد دارد 7 پایگاه جدید برای سفرهای هوایی خود تاسیس نماید.این پایگاه ها شامل بیشتر شهرهای کشور چین می باشد.این ایرلاین پروازهای چارتری به 41 مقصد دنیا انجام می دهد که 21 کشور گوناگون را دربرمی گیرد بیشتر این پروازها به کشورهای اروپایی و دیگر کشورهای بزرگ دنیا می باشد.

این شرکت در سال 2016 اولین پرواز خود را به سمت منچستر انگلستان انجام داد و مسیرهای مستقیم را به سمت پکن و کانادا را افتتاح نموده است. این ایرلاین یکی از ایرلاینزهایی می باشد که از طرف اسکای ترکس عنوان ایرلاین 4 ستاره را به اختصاص داده است.

کلاس های پروازی هاینان ایرلاینز

این شرکت هواپیمایی دارای دوکلاس پروازی بیزینس کلاس و اوکنومی می باشد که آماده ی جا به جایی مسافران به مقصدهای بین المللی است. در کلاس بیزینس، صندلی های کاملا به صورت تختخواب حالت می گیرند و این شرکت مدعی است که راحت و آرام ترین کلاس این ایرلاینز، بیزنس کلاس می باشد.

هینان ایرلاینز

این صندلی ها امکانات کامل برای دستگاه های الکترونیکی را دارند.در منو غذایی بیزینس کلاس این شرکت نیز می توانید هرنوع غذایی را که دوست دارید نوش جان کنید.در قسمت پروازهای اکونومی نیز خدمات قابل توجهی را در اختیار مسافران قرار می گیرد که منوی بازی غذا و سرگرمی های متنوعی بخش کوچیکی از این خدمات می باشد.

 

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

1 Comment

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *