ایرلاین‌ها

ایرلاین جت بلو (JetBlue): هر آنچه باید در موردش بدانید

ایرلاین جت بلو

جت بلو یکی از ایرلاین‌های آمریکایی است که بلیط ارزان قیمت صادر می‌کند. از نظر بزرگی باید جت بلو را ششمین ایرلاین بزرگ در آمریکا بدانیم. سال تاسیس ایرلاین جت بلو به 1998 برمی‌گرد اما این شرکت هواپیمایی فعالیت رسمی خود را از سال 2000 آغاز کرد. بنابراین نمی‌توان آن را در گروه ایرلاین‌های کهنه‌کار آمریکا قرار داد.

قطب اصلی شرکت هواپیمایی جت بلو فرودگاه جان اف کندی می‌باشد. دفتر مرکزی این هواپیمایی نیز در شهر لاینگ آیلند ایالت نیویورک و همچنین دفتر عملیاتی آن در کاتن وود هایتز یوتا قرار دارد.

ایرلاین جت بلو
شرکت هواپیمایی جت بلو
را باید یکی از بازیگران اصلی در صنعت هواپیمایی آمریکا دانست. این ایرلاین سالانه بیش از 38 میلیون نفر مسافر جابه‌جا می‌کند و در این رقم با در نظر گرفتن این مساله می‌باشد که پروازهای جت بلو از مرزهای آمریکا فراتر نمی‌رود.

شرکت هواپیمایی جت بلو دارای ناوگانی با 236 فروند هواپیما می‌باشد که این هواپیماها به 101 مقصد مختلف پرواز می‌کنند. آخرین مقاصدی که به مقصد‌های ایرلاین جت بلو اضافه شده است؛ مکزیک، کارائیب، آمریکای  مرکزی و آمریکای جنوبی می‌باشد. طبق آمار، جت بلو جزء بدترین ایرلاین‌های دنیا قرار گرفته است که به نظر می‌رسد این به خاطر خدمات نامناسب نمی‌باشد زیرا طبق آمار جت بلو معمولا جزء لیست بهترین ارائه دهندگان خدمات حین پرواز قرار می‌گیرد.

ایرلاین جت بلو
خدمات

همانطور که قبلا اشاره کردیم شرکت هواپیمایی جت بلو در طول سال‌های فعالیت خود در زمینه ارائه خدمات همیشه جزو بهترین‌ها بوده است. بگذارید قبل از هر چیز از منوی غذایی فوق‌العاده جت بلو حرف صحبت کنیم. مسافران پروازهای جت بلو می‌توانند از بین سه نوع غذای گرم و سرد یکی را انتخاب کنند. در تمامی کلاس‌های پروازی جت بلو منوی غذایی از رستوران شناخته شده  منهتنی ساکسون+پارول (Saxon + Parole) تهیه می‌شود.

در همان سال 2000 که جت بلو کار خود را تازه شروع کرده بود؛ ارائه خدمات عالی برای سرگرم کردن مسافران در حین پرواز باعث شد طرفداران زیادی پیدا کند. خدمات این ایرلاین در آن سال چیزهایی از قبیل مانیتور صفحه تخت پشت هر صندلی بود که به مسافران اجازه می‌داد بتوانند به بیش از 20 کانال بدون پرداخت هیچ هزینه‌ای دسترسی پیدا کنند.

ایرلاین جت بلو
یکی دیگر از خدماتی که در همان سال‌ها از سوی این ایرلاین ارائه می‌شد پیشنهاد میان وعده‌های رایگان و نامحدود بود. ارائه این خدمات باعث می‌شد جت بلوی تازه تاسیس بتواند وارد رقابت با دیگر رقیب‌های کهنه‌کار خود در زمینه بلیط‌های ارزان قیمت شود.

البته یادآوری این نکته هم ضروری است که تبلیغات و شعارهای تبلیغاتی نیز نقش مهمی در محبوب شدن این شرکت هواپیمایی داشتند. جت بلو اولین تبلیغات خود را به‌گونه ای شروع کرد که این حس را به مشتریان خود ارائه دهد که عموم مردم می‌توانند با این ایرلاین راحت باشند و جت بلو یک شرکت هواپیمایی ارزان‌قیمت است که عموم مردم  می‌توانند از آن استفاده کنند. اولین شعارهای تبلیغاتی جت بلو شعارهای شبیه این بود: “ما مثل خودتونیم” یا “پهواپیماهای جدید، هزینه‌های کم” این شعارها کم کم توانست در میان مردم نهادینه شود و جت بلو را به یکی از شرکت‌های هواپیمایی بزرگ و موفق آمریکا تبدیل کند.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5٫00 out of 5)
Loading...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *