فرودگاه‌ها

معرفی فرودگاه بین المللی اسکوکزا، خاص ترین فرودگاه دنیا

معرفی فرودگاه بین المللی اسکوکزا

یکی از فرودگاه هایی که در پارک ملی کروگر آفریقای جنوبی قرار گرفته است فرودگاه بین المللی اسکوکزا می باشد که در دنیا در بین فرودگاه ها به عنوان یکی از زیباترین و شیک ترین فرودگاه های بین المللی شاخته شده است. این فرودگاه در قسمت ورودی پارک ملی قرار گرفته است و به تازگی با بازسازی هایی که بر روی این فرودگاه انجام شده است، فرودگاه بین المللی اسکوکزا را بیشتر شبیه به یک هتل 5 ستاره کرده است. در ادامه با معرفی فرودگاه بین المللی اسکوکزا با همراه باشید.

تاریخچه فرودگاه

در مورد تاریخچه فرودگاه اسکوکزا جالب است بدانید که این فرودگاه در سال 1958 تاسیس شد و به دلیل طراحی بسیار خاص و منحصر به فردی که داشت جایگاه خاصی را در بین فرودگاه های دنیا گرفت. طراحی این فرودگاه توسط فردی خالق به نام گری که اهل ژوهانسبورگ می باشد انجام گرفت.

 

 

معرفی فرودگاه بین المللی اسکوکزا

به دلیل اینکه در مجاورت پارک ملی کروگر قرار گرفته است، سعی شده است از رنگ هایی استفاده شود که با این پارک زیبا همخوانی داشته باشد و به بیان دیگر بخش دیگری از پارک ملی کروگر باشد. شکل ظاهری این فرودگاه به صورت هرمی ساخته شده است.

اگر بخواهیم از زبان طراح این فرودگاه بگوییم می توانیم به این نکته اشاره کنیم که از جاذبه های گردشگری قاره آفریقا برای طراحی این فرودگاه الهام گرفته است و قصد اصلی اون از طراحی این فرودگاه یک پارچه کردن طبیعت پارک ملی و فرودگاه بوده است.

طراحی داخلی

طراحی داخلی این فرودگاه به گونه ای است که فضای بسیار گرم و دلنشینی را برای گردشگران و توریست ها به ارمغان می آورد و درکنار فرودگاه می توانند و از تفریحاتی مانند بازدید از حیات وحش آفریقا و تورهای سافاری نیز استفاده نمایید.

زمان وارد شدن به فرودگاه هیچگاه این حس به شما دست نخواهد داد یک وارد یک فرودگاه شده اید بلکه حس حضور در داخل یک هتل مجلل را خواهید کرد. هدف اصلی طراحی داخلی این فرودگاه برای احساس نزدیکی بیشتر با مسافران می باشد.

این فرودگاه، فرودگاه کوچکی می باشد که بیشتر برای پروازهای داخلی استفاده می شود و هر هواپیما که از این فرودگاه پرواز می کند به طور معمول 20 الی 30 مسافر را منتقل می کند.وقتی کارهای لازم برای بلیت هواپیما خود را انجام دادید می توانید از فضای خاصی که برای این فرودگاه در نظر گرفته شده است استفاده نمایید. شما می توانید وقت استراحت خود را در حیاط خلوتی که در فرودگاه تعبیه شده است به نوشیدن نوشیدنی های خنک و دلنشین بپردازید تا زمان پرواز شما برسد.

پروازهای فرودگاه

برنامه های پروازی فرودگاه بین المللی اسکوکزا با فرودگاه های مطرح و بزرگ دنیا تفاوت چندانی ندارد و تمام برنامه ریزی ها با توجه قواعد و قوانین صورت می گیرد. در فرودگاه اسکوکزا از بلندگو برای اعلام های معمول استفاده نمی شود و به دلیل اینکه این فرودگاه تعداد مسافر اندکی دارد، مسافران از فرود و پرواز هواپیماها به راحتی با خبر می شوند. البته کارکنان این فرودگاه نیز در اطلاع رسانی بی تاثیر نیستند.

پروازهای مستقیم از شهر ژوهانسبورگ و کیپ تاون به این فرودگاه انجام میگیرد و توریست ها را برای بازدید از پارک ملی کروگر به این منطقه می آورند.کوچک و خلوت بودن این فرودگاه برای مسافران فرودگاه اسکوکزا یک مزیت شناخته می شود زیرا که تجربه متفاوت از یک فرودگاه خاص را خواهند داشت. قطعا در این فرودگاه حس خاصی را خواهید چشید.

مشخصات فرودگاه اسکوکرزا

این فرودگاه روزانه میزبان 400 مسافر می باشد که اگر به طور میانگین بخواهیم اندازه گیری کنیم فرودگاه اسکوکزا در هر پرواز 20 مسافر را به مقصدهای گوناگون منتقل می کند. این فرودگاه پارکینگ مستقلی ندارد و شما برای از آژانس هایی که اتومبیل کرایه می دهند استفاده نمایید.

معرفی فرودگاه بین المللی اسکوکزا

به دلیل اینکه این فرودگاه در طبیعت و اکوسیستم آفریقا قرار گرفته است، تمام تدابیر برای اینکه مشکل خاصی برای محیط زیست ایجاد نشود، انجام گرفته شده است.این فرودگاه برای پروازهای خود تنها یک باند پروازی دارد و ساعت کاری این باند از ساعت 9 صبح تا 3 بعد از ظهر می باشد و دلیل اصلی ساعت کاری کم این فرودگاه به وجود نیاوردن آلودگی صوتی برای پارک ملی می باشد.

نکته ی پایانی که وجود دارد این است که فرودگاه بین المللی اسکوکزا در دنیا به عنوان شیک ترین فرودگاه دنیا از نظر طراحی داخلی و دکوراسیون شناخته شده است.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *