فرودگاه‌ها

فرودگاه بین المللی وارنا بلغارستان، اطلاعات کامل

فرودگاه بین المللی وارنا

اگر بخواهیم در مورد فرودگاه وارنا بیشتر بگوییم می توانیم بگوییم که یکی از مهم ترین فرودگاه های کشور بلغارستان فرودگاه بین المللی وارنا می باشد که می توان گفت که فرودگاه بین المللی وارنا در بین فرودگاه ها به عنوان شاهراه ورودی به کشور بلغارستان شناخته می شود.

در این مقاله قصد داریم با معرفی فرودگاه بین المللی وارنا در مورد تاریخچه و تمام اطلاعاتی که ممکن است در زمان سفر به بلغارستان نیازمند آن شوید صحبت کنیم. و در آخر این فرودگاه را از نظر محبوبیت و کیفیت پرواز مورد سنجش قرار می دهیم.

فرودگاه بین المللی وارنا

تاریخچه فرودگاه بین المللی وارنا

فرودگاه بین المللی وارنا می توان به عنوان شاهراه اصلی ورود توریست ها به قسمت های ساحلی بلغارستان و کشور بلغارستان شناخت که در سال 1916 در وارنا احداث شد.در این سال به دلیل نیاز بسیار زیادی برای ارسال مرسولات از منطقه وارنا وجود داشت تصمیم به ساخت این فرودگاه گرفته شد و به دلیل مساحت بسیار زیادی که وارنا دارا می باشد پروازهای نامنظمی شکل می گرفت و شرکت های هواپیمایی کمی هواپیماهای خود را به این منطقه ارسال می کردند.

به خاطر مشکلاتی که برای پروازهای وارنا به وجود آمده بود مسئولین وارنا تصمیم گرفتند که فرودگاه وارنا را در شهر آکاساکو تاسیس کنند که این شهر قبل از این یک روستای کوچک بود و مردم محلی را برای کمک به ساخت این فرودگاه مشتاق کرد. این فرودگاه در قسمت غربی شهر قرار گرفته است.

همانطور که گفتم مردم محلی برای ساخت این فرودگاه کمک های بسیار زیادی کردند و ساخت این فرودگاه روز به روز پیشرفت کرد و در سال های 1972 و 1974 باندهای جدید مستقلی برای فرودگاه بین المللی وارنا ساخته شد.

با اینکه این فرودگاه از نظر تاریخی بسیار قدیمی می باشد ولی یکی از پر رفت و آمدترین فرودگاه های بلغارستان از نظر مسافر و ترافیک هوایی محسوب می شود که همین مورد دلیل بزرگی برای رشد کشور بلغارستان شده است.

در سال 2006 دولت این کشور تصمیم گرفت که قرارداد بسیار بزرگی را با فرودگاه هایی مثل فرودگاه بین المللی فرانکفورت تنظیم نماید که در این قرارداد فرودگاه های بلغارستان زیر مجموعه های اصلی قرارداد محسوب شوند، نتیجه این سرمایه گذاری این گونه شد که سرمایه گذاران تا 35 سال آینده در سود این قرارداد سهیم خواهند بود.

فرودگاه بین المللی وارنا

پروازهای فرودگاه وارنا

در مورد پروازهای فرودگاه بین المللی وارنا می توان گفت که مقصدهای پروازی در نظر گرفته شده برای فرودگاه وارنا 70 مقصد می باشد که حدود 25 کشور از حدود خطوط هوای کشور بلغارستان استفاده می کنند. یکی از مهم ترین مزایای فرودگاه وارنا این است که فاصله بسیار کمی با بندر و سیستم راه آن وارنا دارد.

پارکینگ فرودگاه بلغارستان قابلیت گنجایش 24 فروند هواپیمای مسافربری را نیز دارا می باشد. این فرودگاه با پیشرفت بسیار چشمگیری که داشته است، عنوان سومین فرودگاه بلغارستان را به خود اختصاص داده است که سالانه دو میلیون مسافر مهمان این فرودگاه برای سفرهای خود هستند.

ترمینال های فرودگاه

فرودگاه بین المللی وارنا دارای 3 ترمینال می باشد:

  1. قدیمی ترین ترمینال این فرودگاه در سال 1972 احداث شد که در فصل های گرم سال مورد استفاده قرار می گیرد.
  2. در سال 2007 احداث ترمینال جدید به پایان رسید
  3. در اکتبر سال 2013 ترمینالی دیگری نیز در فرودگاه بین المللی وارنا احداث شد.

راه های دسترسی به فرودگاه

  • اتوبوس: ترمینال شماره ی 2 دارای خطوط اتوبوسرانی می باشد.
  • تاکسی: شرکت Triumf Taxi حمل نقل با تاکسی را در فرودگاه وارنا به عهده گرفته است.
  • حمل و نقل خصوصی: شما می توانید پس از پیاده شدن از هواپیمای خود وسیله نقلیه مورد نظر خود را به صورت آنلاین رزرو نمایید

فرودگاه بین المللی وارنا

امکانات فرودگاه

  • مراکز خرید فرودگاهی
  • اینترنت پرسرعت رایگان
  • خودپرداز
  • صرافی و بانک ها

این فرودگاه فاصله ی ده کیلومتری با مرکز شهر دارد و افرادی که قصد سفر به وارنا و مناطقی مثل گلدن سندز را دارند برای سفر باید از فرودگاه وارنا استفاده نمایند. فرودگاه بین المللی وارنا در انتهای ماه می و ابتدای اکتبر بیشترین آمار سفر را به وارنا دارد.

 

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

1 Comment

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *