اخبار صنعت هواپیمایی

ایرلاین‌های ایرانی، رکورد تاخیر در پرواز را شکستند!

ایرلاین‌های ایرانی، رکورد تاخیر در پرواز را شکستند!

مدت زمان تاخیر در پرواز ایرلاین های ایرانی طبیعتاً موضوع جدید برای هیچ یک از مسافران آنها نیست؛ اما به هر حال تاخیر هم حد و حدودی دارد! اینطور نیست!؟ با توجه به انتشار مدت زمان تاخیرهای پروازی توسط سازمان هواپیمایی کشوری در مهر ماه سال جاری، متاسفانه بار دیگر ایرلاین‌های ایرانی، رکورد تاخیر در پرواز را شکستند! در این بخش از اخبار صنعت هواپیمایی امروز ایرپلین نیوز به بررسی این موضوع خواهیم پرداخت.

ایرلاین‌های ایرانی، رکورد تاخیر در پرواز را شکستند!
بر اساس این آمار، بیشترین میزان تاخیر‌های مهر ماه امسال را شرکت هواپیمایی آسمان به خود اختصاص داده است. این ایرلاین تعداد ۷۸۲ پرواز را در این ماه به انجام رسانده که تنها ۴۷۹ پرواز آن در زمان مقرر صورت پذیرفته و ۳۰۳ پرواز دیگر با تاخیرهای گوناگون انجام شده است.

بد نیست بدانید که ایرلاین های تابان و ایران ایرتور نیز در رتبه دوم شرکت های هواپیمایی تاخیردار در این فهرست قرار دارند؛ این دو شرکت هواپیمایی بخش خصوصی کشورمان ۳۷ درصد از پرواز‌های خود را همراه با تاخیردار به انجام رسانیده اند.

نکته جالب اینکه کمترین تاخیر پروازی در این ماه مربوط به شرکت هواپیمایی تازه تاسیس پویا ایر است که هر 32 پرواز خود را در دقیقاً در زمان اعلام شده به اتمام رسانده است. همچنین شرکت هواپیمایی معراج نیز از تنها 3 پرواز از همه 60 پرواز خود را با تاخیر به پایان رسانیده است.

پویا ایر - عکس از مهرداد واتسون
پویا ایر – عکس از مهرداد واتسون

در فهرست منتشر شده از سوی سازمان هواپیمایی کشوری، نام ایرلاین های زیر نیز در میان آن دسته از شرکت های هواپیمایی که حجم تاخیر‌های آنها زیر 20 درصد بوده، قرار گرفته است:

  • قشم ایر
  • ماهان ایر
  • زاگرس
  • سپهران
  • سا‌ها

تاخیر پروازی
در پایان باید به این نکته نیز اشاره داشت که در مجموع تعداد 4777 سورت پرواز در مهر ماه امسال ثبت شده است که در قیاس با 5179 سورت پرواز در شهریور و 5499 سورت پرواز در مرداد ماه شاهد روند کاهشی قابل توجهی بوده ایم که اگر بخشی از آن را بدلیل فرا رسیدن فصل سرما و آغاز سال تحصیلی جدید در نظر بگیریم، مطمئناً میزان قابل توجهی از علت این کاهش تقاضا، بدلیل افزایش نرخ بلیط هواپیما بوده است.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *