راهنمای سفر با هواپیما

آیا می‌توان روی صندلی های کنار خروج اضطراری هواپیما نشست!؟

خروج اضطراری هواپیما

همانطور که می‌دانید برخی از صندلی های هواپیما همیشه محبوبیت بیشتری نسبت به سایر صندلی ها داشته اند که طبیعتاً صندلی های کنار پنجره جزء آن دسته هستند. اما صندلی های کنار خروج اضطراری چطور!؟ تابحال به آن فکر کرده اید!؟ آیا می‌توان روی صندلی های کنار خروج اضطراری هواپیما نشست!؟ اصلاً چرا این صندلی ها باید محبوبیت داشته باشند؟ در ادامه این بخش از سری مقالات راهنمای سفر با هواپیما می‌توانید با دو مزیت اصلی نشستن روی صندلی‌های کنار درب خروج اضطراری آشنا شوید.

صندلی های کنار خروج اضطراری هواپیما
صندلی های کنار خروج اضطراری هواپیما

مزیت اول: اگر با هواپیما زیاد سفر می کنید، باید خوب بدانید که فضای کافی برای قرار دادن راحت پا نکته بسیار مهمی محسوب می شود؛ مطمئناً اگر فضای مناسب جهت قرار دادن پاها مهیّا نباشد، باعث خستگی شما در سفر خواهد شد. صندلی های کنار درب خروج اضطراری معمولاً فضای به مراتب بیشتری نسبت به سایر صندلی های هواپیما از جلو و عقب می‌باشند.

صندلی های کنار خروج اضطراری هواپیما
مزیت دوم:
اگر خدای ناکرده سانحه هوایی برای پرواز شما بوجود بیاید و فرصت چندانی هم برای گریز از مهلکه وجود نداشته باشد، مسافرانی که به درب های خروج اضطراری نزدیک‌تر هستند، اولین نفراتی محسوب می‌شوند که می‌توانند از مهلکه جان سالم بِدَر ببرند؛ البته پیش از همه آنها نیز شما که روی صندلی درب خروج اضطراری نشسته‌اید، از هواپیما خارج خواهید شد!

خروج اضطراری هواپیما
البته با توجه به اینکه در زمان وقوع سوانح هوایی و بالطبع خروج بدون فوت وقت مسافران از هواپیما، زمان از جایگاه ویژه‌ای برخوردار است، لذا هر مسافری اجازه نشستن روی این نوع صندلی‌ها را ندارد! ممکن است در برخی از ایرلاین‌ها قوانین نشستن روی این صندلی‌ها کمی متفاوت و در نتیجه رزرو آنها برای پرواز نیز آسان‌تر باشد، اما بطور کلی قوانین زیر در همه شرکت های هواپیمایی یکسان بوده و افراد زیر اجازه نشستن روی صندلی های کنار درب خروج اضطراری هواپیما را ندارند:

  • کودکان و همچنین نوجوانانی که بدون همراه سفر می‌کنند
  • نوزادان و کودکان زیر 12 تا 15 سال(بسته به نوع ایرلاین متغیر است)
  • مسافران دارای محدودیت های جسمی و ذهنی
  • مسافرانی که برای خروج از هواپیما نیاز به کمک دارند
  • مسافرانی که قادر به صحبت کردن با زبان بین المللی یا زبان ملّیتی مهمانداران نیستند
  • مسافرانی که حیوان خانگی به همراه دارند

توجه داشته باشید که اگر حتی صندلی کنار درب خروج اضطراری را رزرو کرده باشید اما در یکی از گروه‌های بالا قرار داشته باشید، مهمانداران حق دارند به جهت حفظ امنیت پرواز و سایر مسافران جای شما را عوض کنند!

منبع: Tripsavvy.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5٫00 out of 5)
Loading...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *