ایرلاین‌ها

ساوت وست(Southwest Airlines): هرآنچه باید در موردش بدانید

ساوت وست(Southwest Airlines)

ساوت وست را باید یکی از شرکت‌های هواپیمایی بزرگ آمریکا دانست. این شرکت هواپیمایی بزرگ خدمات حمل‌ونقل ارزان در اختیار مشتریان خود قرار می‌دهد. در مقاله امروز Airplanes News با معرفی ایرلاین ساوت وست(Southwest Airlines) که یکی از پرآوزه ترین ایرلاین های آمریکایی درسراسر جهان می باشد، آشنا کنیم؛ با ما همراه باشید.

ساوت وست(Southwest Airlines)
ساوت وست(Southwest Airlines)

ساوت وست در سال 1967 تاسیس شده و دفتر مرکزی آن در دالاس قرار دارد. ولی تا سال 1971 نام دیگری داشته و پس از آن نام ساوت وست را اختیار کرده است. این شرکت هواپیمایی بسیار فعال بوده به‌طور که طبق آمار در سال 2014 روزانه 3400 پرواز انجام داده است.  در سال 1967 این شرکت هواپیمایی از ادغام چند شرکت کوچک‌تر تشکیل شد و در ابتدای کار خود فقط در محدود تگزاس پرواز می‌کرد. از اوایل دهه 70 میلادی بود که ساوت وست پروازهای سیستمی و برنامه‌ریزی شده خود را آغاز کرد.

ساوت وست(Southwest Airlines)

شرکت هواپیمایی ساوت وست(Southwest Airlines) کار خود را در طول این سال‌ها به‌طور چشم‌گیری گسترش داده است. طبق آخرین آماری که از ناوگان این ایرلاین در سال 2015 منتشر شد، ساوت وست دارای ناوگانی 672 فروندی می‌باشد که بیشتر این ناوگان را انواع و اقسام بوئینگ‌ها تشکیل می‌دهند.

شرکت هواپیمایی ساوت وست یکی از خریداران اصلی هواپیماهای بوئینگ می‎باشد. همچنین این ایرلاین در سال‎های 2017 و 2018 به‎عنوان یکی از بهترین شرکت‎های هواپیمایی جهان شناخته شده است. بعلاوه این ایرلاین یکی از 10 خطوط برتر هواپیمایی در ایالات متحده آمریکا می‎باشد.

ساوت وست یک ارائه کننده بلیط‎های ارزان قیمت در جهان بوده و به همین جهت نیز در زمره ایرلاین های ارزان قیمت بین المللی قرار دارد. هدف اصلی و رسالت این شرکت هواپیمایی این است که بتواند یا کمترین قیمت بهترین خدمات را به مشتریان خود ارائه دهد و به نظر می‎رسد در رسیدن به این هدف موفق بوده است. همین استراتژی قیمت‎های پایین، خدمات نقطه به نقطه و خوب و سفرهای زیاد بود که امروزه این شرکت هواپیمایی را به‎عنوان یکی از سود آورترین شرکت‎های هواپیمایی آمریکا معرفی می‎کند.

ساوت وست(Southwest Airlines)

شرکت هواپیمایی ساوت وست خدمات بسیار خوبی حین پرواز ارائه می‎دهد که امکانات بسیار خوب برای سرگرم ردن مسافران و همچنین ارائه منوی غذایی خوب از جمله این امکانات هستند. شرکت هواپیمایی ساوت وست در طول سال‎های فعالیت خود فراز و نشیب‎های زیادی داشته است. در ابتدای کار این ایرلاین مجبور بود با قیمت پایین با رقبا مبارزه کند.

همین رقبا بودند که در اواخر دهه 70 میلادی کنگره را به تصویب این قانون ترغیب کردند که پرواز از فرودگاه لاوفیلد به خارج از تگزاس را لغو کند. این قانون برای ساوت وستی که به تازگی توانسته بود خود را از روفتن به فرودگاه جدید نجات دهد و در لاوفیلد بماند ضرری بزرگی محسوب می‎شد. این ایرلاین مذاکرات زیادی با کنگره انجام داد تا توانست اجازه پرواز به 4 ایالت همجوار تگزاس را کسب کند.

ساوت وست(Southwest Airlines)

موفقیت‎های ساوت وست(Southwest Airlines) از دهه 80 آغاز شد. در اوایل این دهه جابه‎جایی مسافر برای ساوت وست نسبت به قبل 3 برابر شد و در دهه 90 دیگر هیچ رقیبی صد راه این ایرلاین نبود و این ایرلاین کم کم توانست اجازه پرواز به سایر نقاطی که تا پیش از این نداشت را دریافت کند. در واقع رشد این ایرلاین به آرامی صورت گرفته و می‎توان گفت ساوت وست رشد و موفقیت کنونی خود را مدیون صبوری کسانی است که در ابتدا این کار را شروع کردند.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5٫00 out of 5)
Loading...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *