اخبار صنعت هواپیمایی, راهنمای سفر با هواپیما

سفر با هواپیما، مرگبار تر از همیشه!

سفر با هواپیما، مرگبار تر از همیشه!

سفر با هواپیما علی رغم مزایای فراوان خود بخصوص صرفه جویی در زمان سفر، همواره ریسک ها، ترس ها و خطرات خاص خود را نیز داشته است؛ وقوع سوانح هوایی متعدد در تاریخ صنعت هوانوردی گواه این مدعاست. شاید فکر کنید با پیشرفت های قابل توجهی که در حوزه تکنولوژی و طراحی هواپیماهای مدرن و جدید صورت گرفته، خطر سقوط هواپیما و بروز سوانح هوایی تاحدود زیادی کاهش یافته است… اما متاسفانه نه تنها اینطور نیست، بلکه به نوعی سفر با هواپیما، مرگبار تر از همیشه هم شده است!

سوانح هوایی سال 2018
سوانح هوایی سال 2018

بد نیست بدانید که بر اساس آمار اخیراً منتشرشده از سوی اتحادیه حمل ونقل هوایی جهانی، در سال 2018 تقریباً در سرتاسر جهان شاهد حوادث هوانوردی گوناگونی بودیم و با 523 کشته طی چهار سال گذشته، بالاترین آمار تلفات هوایی به ثبت رسیده است.

قابل ذکر اینکه بر اساس همین آمار، سال 2019 نیز با سقوط هواپیمای خطوط هوایی اتیوپی و ایرفلوت روسیه، آغاز سال بدی برای هوانوردی جهان رقم خورده است. مساله ای که باعث شده علت افزایش این سوانح به دستور کار اصلی نشست مدیران شرکت های هوایی جهان در سئول تبدیل گردد.

سوانح هوایی سال 2018
سوانح هوایی سال 2018

در این خصوص کارشناس امنیت هوایی دانشگاه سنترال کوئینزلند استرالیا، جفری دیل بیان می کند:

اصولاً پروازهای هوایی برای استفاده حداکثری از خدمات با کمترین هزینه ایجاد شده است و با وجود سوانح صورت گرفته، وسایل حمل ونقل هوایی همچنان یکی از امن ترین وسایل به شمار می روند و سالانه 4.3 میلیارد نفر از آنها استفاده می نمایند که این رقم معادل نیمی از جمعیت جهان است!

سوانح هوایی سال 2018
سوانح هوایی سال 2018

در پایان باید به تنها نکته شاید کمی مثبتی که در سوانح هوایی وجود داشته و البته پیش از بیان آن پوزش می طلبیم نیز اشاره کوتاهی داشته باشیم… برخلاف سوانح جاده ای و ریلی ناشی از تصادفات رانندگی، خارج شدن ریل از قطار و موارد شبیه به آن که در موارد متعددی منجر به نقص عضو، بیماری های غیر قابل علاج و… می گردد، احتمال مرگ سریع و بدون درد در صورت سقوط هواپیما بسیار بالاست!

 

منبع خبری: بلومبرگ

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *