اخبار صنعت هواپیمایی, راهنمای سفر با هواپیما

مکالمه و SMS در زمان پرواز چه هزینه‌ای دارد؟

مکالمه و SMS در زمان پرواز چه هزینه‌ای دارد؟

به گزارش Airplanes News و به نقل از دیجیاتو، یکی از مهمترین دغدغه های هر مسافر این است که در زمان مسافرت با هواپیما چقدر لازم است تا هزینه برای مکالمات و SMS خود بدهد. در این خبر با ما همراه باشید تا در این زمینه اطلاعات بیشتری پیدا کنیم. این شما و این هم مکالمه و SMS در زمان پرواز چه هزینه‌ای دارد:

به کارگیری خدمات رومینگ جهانی عمدتا در مسافرت به خارج از ایران کاربرد دارد. اما آیا تا به حال به هزینه این سرویس‌ها در طول پرواز خارج از مرزها فکر کرده‌اید؟

حرف زدن به وسیله موبایل و به کارگیری سرویس های تلفنی بعد از تیک آف هواپیما و پیش از نشستن آن مانعی ندارد و از همین رو بهتر است هزینه تمام شده مکالمه، پیامک و اینترنت خود را در طول پرواز هم بدانید.

این هزینه ها به شرح جدول زیر است:

نکات مهمی که درباره استفاده از خدمات موبایلی در طول پرواز باید بدانید:

  • در هیچ یک از اپراتورها  امکان دریافت تماس در طول پرواز وجود ندارد.
  • زمانی که از سیم کارت همراه اول استفاده می کنید، پس از روشن نمودن سرویس رومینگ باید جستجوی گزینه On Air را نیز فعال کنید. در باقی اپراتورها تنها فعال کردن سرویس رومینگ پیش از خارج شدن از کشور کافی است.
  • روشن کردن تلفن همراه در حالت رومینگ هزینه‌ای در بر نخواهد داشت.
  • همچنین باید بدانید که کلیه هزینه‌های بالا در پروازهای داخلی همچون تعرفه‌های عادی حساب می‌شود. فقط بهتر است در شهرهای مرزی مثل بانه و آستارا و… رومینگ بین‌المللی خود را فعال نکنید تا به صورت اتفاقی به آنتن‌های کشورهای همسایه وصل نشوید.
  • همگی مکالمه ها در حالت رومینگ بین‌المللی بر حسب دقیقه حساب می‌شوند. درواقع برای تماس‌های کمتر از ۶۰ ثانیه نیز، هزینه یک دقیقه تماس محاسبه در نظر گرفته می‌شود.
  • آخرین مورد قابل توجهی که قصد داریم بگوییم این می باشد که قابلیت رومینگ بین‌المللی اپراتورها با برخی از شرکت‌های هواپیمایی سازگاری دارد و در تمامی خطوط هوایی پشتیبانی نمی‌شود.
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

1 Comment

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *