ایرلاین‌ها

هواپیمایی ایر عربیا: هرآنچه باید در موردش بدانید

هواپیمایی ایر عربیا

هواپیمایی ایر عربیا که در سال 2003 تاسیس شد و اولین پروازش را بین شارجه – بحرین انجام داد؛ یکی از مهم‌ترین ایرلاین‌های کشور امارات متحده عربی می‌باشد. این هواپیمایی را به‌عنوان بزرگ‌ترین ایرلاین ارزان‌ قیمت در خاورمیانه می‌شناسند و از آنجایی که چند سالی بیشتر از تاسیس این ایرلاین نگذشته است این موفقیت بسیار بزرگی محسوب می‌شود. در مقاله امروز Airplanes News با معرفی شرکت هواپیمایی ایر عربیا در خدمت شما خواهیم بود.

هواپیمایی ایر عربیا
هواپیمایی ایر عربیا که مرکز اصلی‌اش در فرودگاه بین‌المللی شارجه قرار دارد؛ برای 115 مقصد در جهان به‌صورت مستقیم پرواز داردکه آفریقای شمالی، شبه‌قاره هند، آسیای مرکزی و اروپا این مقاصد هستند. در ایران نیز شهرهای تهران، اصفهان، آبادان، فارس، لار، مشهد، سنندج و شیراز جزء مقاصد ایرعربیا هستند که در این سال‌ها طرفداران زیادی نیز پیدا کرده است.

طرح اولیه ایجاد شرکت هواپیمایی ایرعربیا از ایرلاین‌های اروپایی و آمریکایی که بیشتر کارکرد اقتصادی اولویتشان است، گرفته شده اما در این طرح به‌طور هوشمندانه‌ای تغیراتی ایجاد شده تا با اولویت‌ها، قوانین و استانداردهای محلی همخوانی داشته باشد و مردم امارات بتوانند با این ایرلاین ارتباط برقرار کنند. آنطور که گفته شده هدف اولیه از تاسیس این ایرلاین آسان کردن سفرهای هوایی به وسیله پایین آوردن نرخ بازار و در واقع عمل کردن به شعار اصلی‌شان یعنی «پرداخت کمتر، پرواز بیشتر» می‌باشد.

ایر عربیا امیدوار است با این هدف بتواند امکان سفر با هواپیما را برای مردم بیشتری فراهم کند که تا قبل از این به خاطر هزینه بالای سفر با هواپیما موفق به انجام آن نمی شدند. اما مهم‌ترین نکته‌ای که طرفداران این ایرلاین را افزایش داده است؛ ارائه امکانات خوب و استاندارد در کنار قیمت پایین و به‌صرفه است.

هواپیمایی ایر عربیا
ایر عربیا با وجود تمام انتقادها و اما و اگرهایی که در شروع کار به دنبال خود داشته امروزه یکی از موفق‌ترین ایرلاین‌های آسیایی به حساب می‌آید و ارزشی حدود 10 میلیارد دلار دارد. یک آمار جالب نشان می‌دهد این شرکت هواپیمایی در سال 2015 چیزی حدود 12 میلیون نفر مسافر داشته است که بیشتر این مسافران را کسانی تشکیل می‌دادند که می‌خواستند به صورت ترانزیت به پروازی دورتر برشند. وجود هواپیمایی ایر عربیا هزینه پرواز را بین قاره‌ای را برای آنها تا حد چشمگیری کاهش داده است.

هواپیمایی ایر عربیا
نکته‌ای که باید درباره شرکت هواپیمایی ایر عربیا بدانید این است که غذاها، نوشیدنی‌ها و حتی آب معدنی در پروازهای این ایرلاین مجانی نیست و شما یا می‌توانید قبل از پرواز به صورت آنلاین هزینه آنها را پرداخت کرده و یا می‌توانید در هنگام پرواز هزینه آنها را به‌صورت نقدی(ریال یا دلار) پرداخت کنید.

یک نکته جالب توجه در خصوص ناوگان ایر عربیا این است که تمامی هواپیماهای این ناوگان را ایرباس های A320-200 تشکیل می‌دهند که همگی این هواپیماها در سه رنگ قرمز، سفید و خاکستری نقاشی می‌شوند. تا سال 2016 این ناوگان 35 فروند هواپیما را در اختیار داشته است.

هواپیمایی ایر عربیا
در یک کلام می‌توان گفت هواپیمایی ایر عربیا امروزه در خاورمیانه جایگاه بسیار خوبی پیدا کرده است و در میان ایرلاین‌هایی که پروازهای ارزان قیمت ارائه می‌کنند چه از لحاظ قیمت، چه از لحاظ ارائه امکانات و چه از لحاظ طرفدار جایگاه اول را در اختیار گرفته است.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5٫00 out of 5)
Loading...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *