ایرلاین‌ها

ایرلاین ایر آسیا(AirAsia): هرآنچه باید در موردش بدانید

ایرلاین ایر آسیا(AirAsia)

شرکت هواپیمایی ایر آسیا که حتماً نام آن را شنیده‌اید، یکی از ایرلاین‌های حامل پرچم مالزی است که در کوالالامپور مستقر است. این ایرلاین در سال 1993 تاسیس و در سال 1996 فعالیت خود را به‌طور رسمی آغاز کرد. بنابر این نمی‌توان این شرکت هواپیمایی را شرکتی کهنه‌کار دانست. در مقاله امروز Airplanes News با معرفی ایرلاین ایر آسیا(AirAsia) در خدمت شما خواهیم بود.

ایرلاین ایر آسیا(AirAsia)

ایر آسیا در اوایل فعالیت خود دچار بدهی‌ها و ضررهای مالی فراوانی شد. این بدهی‌ها حتی این شرکت هواپیمایی را تا مرز پیش ورشگستگی برد. در همین ایام ورشکستگی بود که رئیس سابق یک شرکت خارجی به نام تام وارنر این شرکت را خرید و با سیاست‌های جدید جان تازه‌ای به آن داد. نوآوری‌های جدید سودآوری را برای این شرکت هواپیمایی به ارمغان آورد.

دومین قطب پروازی این ایرلاین در سال 2003 در فرودگاه بین المللی سنای در جوهور بهرو افتتاح شد و مسیر توسعه شرکت هواپیمایی ایر آسیا نیز به همین تحو ادامه پیدا کرد. در این مسیر پیشرفت ایر آسیا توانست پروازهایی منظم به فرودگاه های بین المللی و مهم کشورهای سنگاپور، اندونزی، ماکائو و فیلیپین داشته باشد.

ایرلاین ایر آسیا(AirAsia)

ایرلاین ایر آسیا در سال 2006 اعلام کرد قصد دارد مسیرهای پروازی خود را افزایش دهد و به همین منظور یک برنامه 5 ساله تدوین کرده است. در این برنامه 5 ساله برنامه‌ها و طرح‌های زیادی برای افزایش مقاصد در قاره‌های دیگر درنظر گرفته شده است. نتیجه اجرای این طرح اضافه شدن 100 مقصد پروازی جدید به مقاصد این شرکت هواپیمایی بود. این مسیر پیشرفت تا سال 2012 هم ادامه پیدا کرد.

در سال 2012 در یک نمایشگاه هوایی که در پاریس برگزار شد ایر آسیا همه را شگفت‌زده کرد. ناوگان این ایرلاین با 200 فروند هواپیما در نمایشگاه شرکت کرد. ایر آسیا در حال حاضر هم در حال بروز رسانی ناوگان خود می‌باشد. پیش‌بینی می‌شود در آینده نزدیک تعداد هواپیماهای ناوگان این شرکت هواپیمایی که مطمئناً همین حالا هم از بهترین ایرلاین ها در آسیاست، به 475 فروند هواپیما برسد.

خدمات و کلاس‌های پروازی

ایر آسیا اگرچه جزء آن دسته از شرکت‌های هواپیمایی است که پروازهای ارزان ارائه می‌دهد اما این مساله چیزی از کیفیت خدماتی که در طول پرواز ارائه می‌دهد کم نکرده است. ایر آسیا را باید یکی از ایرلاین‌هایی دانست که در زمینه ارائه خدمات نوآوری‌های زیادی داشته است. یکی از برنامه‌های خدماتی این ایرلاین برنامه اسنک اتک می‌باشد که در این برنامه غذا و نوشیدنی به‌صورت فروشی در اختیار مسافران قرار می‌گیرد. نکته مثبت و ویژگی این برنامه در این است که نیاز نیست غذا و نوشیدنی خود را از قبل هنگام رزرو بلیط، رزرو کنید.

ایرلاین ایر آسیا(AirAsia)

جالب است بدانید طبخ غذاها در ایرلاین ایر آسیا به‌شیوه اسلامی انجام می‌شود. غذاهای این ایرلاین بسیار متنوع و با کیفیت می‌باشد و منوی غذایی در یک دوره زمانی معین تغییر می‌کند.

ایر آسیا دارای 3 کلاس پروازی ارزان یا چیپ فلای، اکونومی کلاس و بیزینس کلاس می‌باشد. در کلاس پروازی چیپ فلای مسافران باید برای حمل بار هزینه جداگانه پرداخت کنند؛ تنها باری که همراه خود به کابین می‌برید رایگان می‌باشد.

ایرلاین ایر آسیا(AirAsia)

در کلاس اکونومی هر مسافر می‌تواند 20 کیلوگرم بار به‌علاوه بار همراه را به صورت رایگان حمل کند، در این کلاس پروازی هر مسافری می‌تواند به صورت رایگان صندلی خود را انتخاب کند. در کلاس پروازی بیزینس تمام امکانات مانند اکونومی است به جز اینکه هر مسافر می‌تواند 40 کیلوگرم بار را به‌صورت رایگان با خود حمل کند.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *