عجایب دنیای هواپیما

Caproni Ca.60، هواپیمایی غیرقابل تصور!

Caproni Ca.60، هواپیمایی غیرقابل تصور!

شاید تاکنون چند تصویر از هواپیماهای عجیبی که در گذشته ساخته شده بودند، دیده باشید اما Caproni Ca.60 با همه آنها تفاوت دارد! حدود 90 سال پیش یک کمپانی ایتالیایی تصمیم گرفت یک هواپیمای خاص بسازد؛ هواپیمایی غول آسا و البته شبیه به تایتانیک که ظرفیت حمل حداکثر 100 مسافر را داشته باشد.

Caproni Ca.60، هواپیمایی غیرقابل تصور!
در خلال سال 1920 میلادی بود که شرکت مارکونی ایتالیا تصمیم گرفت بزرگترین هواپیمای آن زمان را بسازد؛ هواپیمایی ویژه پرواز بر روی اقیانوس‌ها… این هواپیما می‌توانست به دوران باشکوه کشتی های هوایی پایانی تقریبی بدهد و عصری جدید در حوزه هوانوردی را آغاز کند.

Caproni Ca.60، هواپیمایی غیرقابل تصور!
بدون شک Caproni Ca.60، هواپیمایی غیرقابل تصور است اما به هر حال این هواپیما در واقعیت ساخته شده بود! Caproni Ca.60 در واقع یک هواپیمای آب‌نشین بود که اگرچه 9 بال(!) داشت اما هیچگونه بال عمودی در آن دیده نمی‌شد. شاید باورکردنی نباشد اما این هواپیما 8 موتور با ظرفیت 400 اسب بخار نیز داشت که در کنار مساحت بسیار عجیب بال‌هایش، یکی از عجایب دنیای هواپیما را بوجود آورده بود.

Caproni Ca.60، هواپیمایی غیرقابل تصور!
اما شاید کنجکاو باشید که بدانید چرا این هواپیما در نهایت عملیاتی نشد!؟ تنها پیش نمونه‌ای که از این هواپیمای غول پیکر ساخته شد تنها توانست 18 متر از سطح آب فاصله بگیرد که البته سقوط شیرجه‌ای آن بر روی آب پایانی تلخ را برای این رویای غیرقابل تصور رقم زد!

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

1 Comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *