اخبار صنعت هواپیمایی, فناوری هواپیما

هواپیمای متفاوت KLM با مصرف سوخت پایین

هواپیمای متفاوت KLM با مصرف سوخت پایین

تغییرات در حوزه فناوری هواپیما همواره در جهتی توسعه می یافته که در وهله اول موجب کاهش سوخت هواپیما گردد؛ همین امر نیز یکی از اصلی ترین عوامل تغییرات ظاهری خاص مدل های طراحی شده هواپیماها شده است؛ حال نیز خبرها حاکی از آن است که شرکت هواپیمایی هلندی KLM سرمایه لازم برای پروژه طراحی یک هواپیمای عجیب را تأمین کرده است.

لازم بذکر است که طرح Flying V مربوط به هواپیمایی است که عرض بال آن هم اندازه هواپیماهای فعلی است و می‌تواند تعداد قابل توجه 314 مسافر را حمل کند. این هواپیما با توجه به شباهتش به گیتار الکتریکی، Gibson Flying V نام گذاری شده است!

هواپیمای متفاوت KLM با مصرف سوخت پایین

در هر صورت محققان دانشگاه فناوری دلفت در هلند این هواپیما را طراحی کرده‌اند و ادعا می نمایند شکل عجیب این هواپیما به 20 درصد صرفه جویی در مصرف سوخت منجر می‌شود. در بال‌های این هواپیما فضایی برای مسافران، حمل بار، تانک سوخت و موارد دیگر در نظر گرفته شده است. بعلاوه باید به این نکته نیز اشاره کنیم که دو موتور توربوفن نیز در بخش عقب هواپیما قرار می‌گیرند. این امر تا حد زیادی از انتشار گازهای گلخانه‌ای و هزینه سوخت می کاهد.

هواپیمای متفاوت KLM با مصرف سوخت پایین

گفتنی است عرض هواپیمای متفاوت KLM با مصرف سوخت پایین حدود 65 متر و طول آن نیز 55 متر است. در پایان این موضوع را هم بدانید که این هواپیما تقریباً به اندازه یک ایرباس A350 و بوئینگ 787 است! بنابراین می‌تواند از تجهیزات فعلی فرودگاه‌ها استفاده نماید.

منبع خبری: دیلی میل

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

1 Comment

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *