عجایب دنیای هواپیما

فرار عجیب جورج بوش پدر از اتفاق مرگبار پس از سقوط هواپیما!

فرار عجیب جورج بوش پدر از اتفاق مرگبار پس از سقوط هواپیما!

جرج بوش پدر، خلبان هواپیما بود! چهل و یکمین رئیس جمهور کشور ایالات متحده، جرج هربرت واکر بوش نام دارد که بیشتر او را با نام جرج بوش پدر می شناسیم. جرج بوش پدر که متولد سال 1924 میلادی است، در بین سال های 1989 تا 1993 زمامدار مقام ریاست جمهوری این کشور بوده است. در این مقاله از عجایب دنیای هواپیما با ما همراه باشید.

جورج بوش پدر در نقش خلبان
جورج بوش پدر در نقش خلبان

جورج بوش پدر که بود؟

گفتنی است جرج هربرت واکر بوش پیش از اینکه رئیس جمهور این کشور باشد، در سال های قبل از ریاست جمهوری‌اش نیز عهده دار مسئولیت های گوناگونی به شرح زیر بوده است:

  • معاون رونالد ریگان، رئیس جمهور ایالات متحده آمریکا
  • سفیر ایالات متحده آمریکا در سازمان ملل در طی سال های ریاست جمهوری ریچارد نیکسون
  • مدیر آژانس اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا) در سال های 1976 و 1977 میلادی
  • سفیر ایالات متحده آمریکا در جمهوری خلق چین در بین سال های 1974 تا 1976 میلادی
جورج بوش پدر
جورج بوش پدر

جرج بوش پدر که پس از دوره اول ریاست جمهوری خود برای دوره دوم نیز مجددا از سوی حزب جمهوری خواه آمرکیا نامزد انتخابات این کشور شده بود، رقابت را به رقیب دموکرات خود بیل کلینتون واگذار کرد.

درباره خانواده این رئیس جمهور پیشین آمریکا نیز لازم بذکر است که پدر وی، پرسکات بوش به مدت 10 سال در بین سال های 1953 الی 1963 میلادی از سناتورهای ایالات متحده بود؛ همچنین از دو پسر وی، جرج بوش پسر از رئیس جمهورهای سابق آمریکا و جب بوش دیگر فرزند وی نیز چهل و سومین فرماندار ایالت فلوریدا در این کشور بود.

جورج بوش پدر، خلبان هم بود!

اما می رسیم به مهمترین نکته در خصوص جرج هربرت واکر بوش… شاید برای شما هم دانستن این نکته جالب باشد که جرج بوش پدر در زمان جنگ جهانی دوم از زبده ترین خلبان های نیروی هوایی این کشور بود!

جرج واکر بوش در طی سال های خدمت خود 58 ماموریت را به انجام رسانده است که در بین این ماموریت‌ها وی چندین بار تا مرز مرگ پیش رفت اما در نهایت زنده ماند تا ‌سال‌ها بعد به مقام ریاست جمهوری این کشور نیز برسد.

جورج بوش پدر در نقش خلبان
جورج بوش پدر در نقش خلبان
جورج بوش پدر در نقش خلبان
جورج بوش پدر در نقش خلبان

زنده ماندن عجیب جورج بوش پدر از خورده شدن توسط ژاپنی‌ها!

در یکی از خطرناک ترین ماموریت هایی که در سابقه وی دیده می شود، در سپتامبر سال 1944 میلادی هواپیمای جورج هربرت واکر بوش که دارای 9 خدمه بود پس از اینکه از سوی ژاپنی ها مورد حمله قرار گرفت، در جزیره کوچک Chichi Jima سقوط کرد. تمامی سرنشینان این هواپیما توسط ياپنی ها دستگیر شده و به شدن مورد ضرب و شتم و شکنجه قرار گرفتند.

فرار عجیب جورج بوش پدر از سقوط هواپیما
فرار عجیب جورج بوش پدر از سقوط هواپیما

آنطور که گفته شده است بغیر از جرج بوش پدر 20 ساله که توانست به طریقی از این جزیره فرار کند، 8 سرنشین دیگر بوسیله بومیان جزیره خورده شدند! جورج بوش پدر در نهایت توسط زیردریایی uss finback نیروی دریایی ایالات متحده جان سالم به‌در ببرد و احتمالا هیچگاه تصورش را نمی کرد که چندین سال بعد از سوی مردم کشورش بعنوان رئیس جمهور انتخاب شود. فرار عجیب جورج بوش پدر از سقوط هواپیما، یکی از ترندهای اصلی روزنامه‌های آمریکایی آن دوره بود.

جورج هربرت واکر بوش در حال حاضر در قید حیات است و 93 سال سن دارد.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

1 Comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *