فرودگاه‌ها

فرودگاه بین المللی جان اف کندی در نیویورک اطلاعات کامل

فرودگاه بین المللی جان اف کندی

فرودگاه بین المللی جان اف کندی در سال 1942 و در زمینی به وسعت بیش از 2000 هکتار و در منطقه کویینز شهر نیویورک که در فاصله 20 کیلومتری جنوب شرقی منهتن جنوبی می باشد، ساخته شد. شروع پرواز های تجاری این فرودگاه به جولای 1984 بر می گردد. نام این فرودگاه، فرودگاه بین المللی نیویورک قرار داشت که در دسامبر  1963 نام این فرودگاه به احترام پنجاه و سومین رئیس ‌جمهور آمریکا به فرودگاه بین ‌المللی جان اف کندی تغییر یافت. موسسان این فرودگاه 150 میلیون دلار برای ساختمان ابتدایی این فرودگاه هزینه کردند. در ادامه در مطلب فرودگاه ها در مورد معرفی فرودگاه بین المللی جان اف کندی بیشتر خواهیم گفت.

فرودگاه بین المللی جان اف کندی

در این فرودگاه 35 هزار نفر توانستند شاغل شوند و سهم این فرودگاه در فعالیت ‌های اقتصادی منطقه نیویورک/نیوجرسی مبلغی معادل 30 میلیارد دلار می باشد. این فرودگاه توانست در سال 2015 با جابجایی ۵۶٬۸۲۷٬۱۵۴ مسافر، پر رفت ‌و آمدترین فرودگاه ایالات متحده آمریکا بر پایه ی جابه‌جایی مسافران بین‌المللی، پنجمین فرودگاه پر رفت ‌و آمد در ایالات متحده را از آن خود کند.

امکانات فرودگاه بین المللی جان اف کندی

 1. فعال بودن تمامی ترمینال های آن و دارای بیش از 125 ورودی و خروجی به هواپیما
 2. وجود یک محل تهویه هوا و سیستم حرارت مرکزی در ترمینال مرکزی این فرودگاه
 3. دارای معروف ترین رستوران و فروشگاه
 4. دارای هتل
 5. امکان تغییر ارز و…

فرودگاه بین المللی جان اف کندی

یکی از بزرگترین بخش های این فرودگاه وجود ترمینال 4 می باشد که با هزینه 1.4 بیلیارد دلار ساخته شده است. طراحی این ترمینال بر اساس مدلی از ترمینال‌ های هوایی قرن 21 می باشد که برای پرواز های آمریکا و جهان حدود 50 خط هوایی قرار گرفته است. زیر ساختی که برای این ترمینال فراهم کردند باعث شده که به 10 تا 12 میلیون مسافر در سال سرویس دهند. در سال 1962 ترمینال 5 را به صورت نمادین طراحی کردند. در سال 1994 برج کنترل فرودگاه با 97.840 متر بهره برداری شد.

یکی از مرکز های مهم انتقال هوایی  بار و کالا در جهان فرودگاه بین المللی جان اف کندی می باشد که با مساحت حدود 39 هزار و 950 متر مربع محوطه انبار و اداره ‌های مربوط به این کار ساخته شده است. برنامه ‌های آموزشی مختلفی برای افراد جامعه و به‌ خصوص دانش‌آموزان هر ساله در این فرودگاه برگزار می کنند. مجموعا 8 ترمینال در این فرودگاه وجود دارد. بیش از ۹۰ شرکت هواپیمایی به ۶ قاره ی جهان از این فرودگاه پرواز های خود را انجام می دهند. این فرودگاه 4 باند فرود دارد و مرکز شرکت هواپیمایی امریکن ایرلاینز و دلتا ایرلاینز و همچنین پایگاه عملیاتی اصلی جت بلو می باشد.

شرکت های فعال در این فرودگاه

 • امریکن ایرلاینز
 • دلتا ایرلاینز
 • اطلس ایر
 • کالیتا ایر
 • پولار ایر کارگو
 • اویانکا
 • کاریبین ایرلاینز
 • جت بلو
 • نروجین لانگ هاول

باند های فرودگاه بین المللی جان اف کندی

 • 4L/22R: طول ۳٬۶۸۲ متر و سطح آن از جنس بتن
 • 4R/22L: طول ۲٬۵۶۰ متر و سطح آن از جنس آسفالت
 • 13L/31R: طول ۳٬۰۴۸ و سطح آن از جنس آسفالت
 • 13R/31L: طول ۴٬۴۲۳ و سطح آن از جنس بتن

فرودگاه بین المللی جان اف کندی

راه های دسترسی به فرودگاه

شما می توانید از طریق خط سریع‌السیر ترن ‌هوایی فرودگاه به مرکز نیویورک و دیگر نقاط سفر کنید. قطار فرودگاه نیز به خط راه‌آهن لانگ ایلند و مترو خطوط اتوبوس‌رانی نیویورک وصل می‌شود. اگر ماشین شخصی دارید می توانید از بیش از 18 هزار فضای پارکی که در این فرودگاه تعبیه شده است استفاده کنید.

 

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

3 دیدگاه

  1. بله… اتفاقاً این فیلم رو هم دیدیم 🙂 محصول سال 2004 با بازی تام هنکس… دوستان گرامی تماشای این فیلم زیبا به پیشنهاد آقا “علی رضا” هم به شما توصیه میشه. فضاهای مختلفی از این فرودگاه رو می تونید در فیلم ببینید 🙂

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *