اخبار صنعت هواپیمایی

ارائه شکایت ایران از آمریکا به ایکائو بدلیل تحریم سوخت هواپیما

ارائه شکایت ایران از آمریکا به ایکائو بدلیل تحریم سوخت هواپیما

بالاخره صبر مجلسی ها لبریز شد؛ عضو کمیسیون عمران مجلس اعلام نمود سازمان هواپیمایی کشوری جمهوری اسلامی، باید شکایت خود از آمریکا را بدلیل تحریم سوخت هواپیما به سازمان بین المللی هوانوردی(ایکائو) ارائه نماید. با اخبار صنعت هواپیمایی امروز همراه ما باشید.

ارائه شکایت ایران از آمریکا به ایکائو بدلیل تحریم سوخت هواپیما

در همین رابطه آقای مجید کیانپور عضو کمیسیون عمران مجلس، در واکنش به اقدامات آمریکا جهت توقف فروش سوخت به هواپیماهای ایرانی در کشورهای خارجی، ضمن مطرح کردن موضوع ارائه شکایت ایران از آمریکا به ایکائو بدلیل تحریم سوخت هواپیما، اظهار داشت:

در یک سال اخیر آمریکا تحریم های شدیدی را علیه ملت ایران آغاز کرده و این تحریم ها در تمام جهات و محورها ایجاد شده است. یکی از محورهای اصلی تحریم آمریکا علیه ایران، ممانعت از فروش سوخت به هواپیماهای ایرانی است، به طوری که در شرایط کنونی برخی از فرودگاه کشورهای منطقه ای و بین المللی از عرضه سوخت به ایرلاین های ایرانی ممانعت می کنند.

بد نیست بدانید در حال حاضر اغلب شرکت های فروش سوخت هواپیما در کشورهای خارجی، چند ملیتی و عموماً خصوصی بوده و در برخی از آن ها، آمریکا مشارکت اقتصادی دارد؛ لذا این شرکت ها بسیار زودتر و سریع تر تحت تأثیر تحریم ها قرار گرفته و از عرضه سوخت پرهیز می کنند!

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *