ایرلاین‌ها

ایرلاین سلطنتی اردن: هرآنچه باید در موردش بدانید

ایرلاین سلطنتی اردن

اردن یکی از کشورهای عربی است که در سال‌های اخیر پیشرفت‌های چشمگیری در زمینه شرکت‌های هواپیمایی داشته است. یکی از ایرلاین‌های بسیار معتبر این کشور ROYAL Jordanian یا ایرلاین سلطنتی اردن می‌باشد. در مقاله امروز Airplanes News با معرفی ایرلاین سلطنتی اردن در خدمت شما خواهیم بود.

ایرلاین سلطنتی اردن
دفتر مرکزی این شرکت هواپیمایی در امان قرار دارد. این شرکت هواپیمایی را یک ایرلاین موفق می‌دانند زیرا دارای ناوگانی با هواپیماهای بسیار خوب، پروازهایی با قیمت‌های متنوع و همچنین خدمات حین پرواز بسیار خوبی می‌باشد.

ROYAL Jordanian در هفته بیش از 500 پرواز و در روز بیش از 110 پرواز را انجام می‌دهد. در واقع می‌‌توان گفت این شرکت هواپیمایی پروازهای برنامه‌ریزی شده‌ای به 4 قاره دارد. این ایرلاین را به‌عنوان یکی از اعضای سازمان هواپیمایی عرب نیز می‌شناسند.

ایرلاین سلطنتی اردن
ROYAL Jordanian
که در عربی به اسم الملکته الاردنیه شناخته می‌شود تاکنون موفقیت‌های زیادی به دست آورده است برای مثال در سال 2007 این ایرلاین توسط ایرفایناس جورنال، برای بهترین خط پروازی سال کاندید شد.

شرکت هواپیمایی ROYAL Jordanian یکی از ایرلاین های عربی است که قراردادهای معتبری با شرکت‌های هواپیمایی دیگر بسته است برای مثال از قراردادهای مشترک این ایرلاین می‌توان به امریکن ایرلاینز، بریتیش ایرویز، گلف ایر، ایبریا، ایرلاین سوریه و تاروم اشاره کرد.

در حال حاضر ایرلاین ROYAL Jordanian از چندین هواپیمای ایرباس و چندین هواپیمای بوئینگ و دو فروند جت تشکیل شده است و همچنین 38 هواپیمای جدید برای گسترش ناوگان خود سفارش داده است.

جدا از بخش مسافربری این ایرلاین عربی دارای شرکت باربری نیز می‌باشد. که وظیفه‌اش حمل هوایی باز به قاره‌های اروپا، آفریقا همچنین به آمریکای شمالی و خاورمیانه می‌باشد.

ایرلاین سلطنتی اردن
رنگ بدنه تمام هواپیماهای ناوگان ROYAL Jordanian به زنگ خاکستری است و نام ایرلاین با رنگ طلایی هم به عربی و هم به انگلیسی بر روی بدنه این هواپیماها نوشته شده است. دو نوار طلایی و قرمز هم در پایین بدنه هواپیما وجود دارد.

در بخش خدمات رسانی در حین پرواز این شرکت هواپیمایی بسیار خوب عمل می‌کند. نوشیدنی‌ها و غذاهایی را که در طول پروازهای این ایرلاین سرو می‌شود، آلفا گروپ تهیه می‌کند. در پروازهایی که بیشتر از یک ساعت به‌طول می‌انجامد، غذاهای گرم سرو می‌شود اما در پروازهای کوتاه مدت برای پذیرایی از مسافران از اسنک و نوشیدنی استفاده می‌کنند. همچنین این ایرلاین به مسافران خود اجازه می‌دهد تا در پروازهای بیش از دو ساعت از سه نوع غذای گوشت گوساله، مرغ و ماهی بتوانند یکی را انتخاب کنند.

ایرلاین سلطنتی اردن
در خصوص سرگرم کردن مسافران حین پرواز نیز می‌توان گفت کار این ایرلاین عربی بد نبوده است.

برای مثال در کلاس توریستی همه مسافران می‌توانند از تلویزیون شخصی استفاده کنند؛ همچنین مجموعه‌ای از فیلم‌های سینمایی، بازی‌های کامپیوتری و موسیقی در اختیارشان قرار می‌گیرد که آنها می‌توانند به انتخاب خود از این مجموعه استفاده کنند. اما همه این خدمات در کلاس پروازی کرون بسیار بیشتر می‌شود و همچنین دستگاه پخش قابل حمل در اختیار مسافران کلاس ایرون قرار می‌گیرد.

نکته آخری که باید در خصوص امکانات و خدمات هواپیماهای ROYAL Jordanian دانست این است که صندلی‌ها در کلاس توریستی دارای 32 اینچ عرض در هواپیمای امبرائر و 34 اینچ عوض در هواپیمای ایرباس می‌باشند در حالی که در کلاس پروازی کرون هواپیمای A340 دارای صندلی‌هایی با عرض 83 سانتیمتر هستند.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (4 votes, average: 5٫00 out of 5)
Loading...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *