فرودگاه‌ها

طوفان هاروی، فرودگاه هیوستون را زیر آب برد!

طوفان هاروی، فرودگاه هیوستون را زیر آب برد!!

به گزارش Airplanes News و به نقل از CNN، این روزها ایالت تگزاس پرمخاطره ترین روزهای تاریخ خود را سپری می کند! هاروی نام طوفانی است که در چند روز گذشته نه تنها خواب را بر مردم شهر هیوستون ایالت تگزاس آمریکا حرام کرده، بلکه شمار زیادی از آنها را مجبور به ترک خانه کرده است! با گزارش خبری طوفان هاروی و فرودگاه هیوستون همراه باشید.

طوفان هاروی در هیوستون

چند روز پیش بود که کارشناسان هواشناسی این ایالت خبر از طوفانی پر قدرت و عجیب داده بودند که در فاز نخست بیشترین خطر را متوجه ایالت تگزاس می‌ساخت. این طوفان که حدود حدود 4 روز پیش و در ساعات اولیه روز شنبه از دریا وارد منطقه خشکی بندر اوکانر گردیده بود، بعنوان یکی از شدیدترین طوفان های رخ داده در تاریخ آمریکا معرفی گردیده است که تاکنون نیز چندین قربانی برجای گذاشته است.

هیوستون زیر آب

بد نیست بدانید که طوفان دریایی هاروی براساس گفته های سازمان هواشناسی ایالات متحده، یک تندباد از نوع درجه 4 است که با این احتساب تنها 1 درجه از حداکثر قدرتی که یک تندباد می تواند داشته باشد، کمتر است.

آخرین طوفان 4 درجه‌ای که در آمریکا دیده شده بود، مربوط به سال 2004 میلادی و طوفان چارلی می باشد. طوفان بزرگ ویلما که در سال 2005 و در ایالت فلوریدا وزیده شده بود، به همراه طوفان سندی در سال 2012 که موجب بوجود آمدن خسارات زیادی در نیوجرسی و نیویورک شده بود، از جمله طوفان هایی هستند که قدرتی نزدیک به طوفان کنونی هاروی اما ضعیف‌تر داشتند!

هیوستون زیر آب

گفته می شود این طوفان که وضعیت آن هر لحظه پیچیده‌تر می شود، احتمالا به صنایع بزرگ نفتی تگزاس که از مهمترین ایالت های اقتصادی آمریکا محسوب می شود نیز آسیب خواهد رساند. طوفان هاروی در حال حاضر به سمت شهر بندری کورپس کریستی حرکت می کند، شهری که حدود 320 هزار نفر در آن ساکن هستند!

در حال حاضر در شهر بندری کورپس کریستی وضعیت فوق العاده اعلام شده است و تاکنون دستور تخلیه 10 هزار نفر نیز توسط مقامات این شهر صادر شده است.

هیوستون زیر آب

مقامات آمریکایی اعلام کرده اند که در طی سه روز گذشته نیروهای امدادرسانی در بخش های مختلف شهر مشغول کمک به مردم هستند اما بارش باران‌های سیل‌آسا در روند امدادرسانی اخلال ایجاد کرده است. تا این لحظه بیش از هزار نفر از ساکنین شهر توسط نیروهای امدادی از مناطق خطرناک و آسیب دیده شهر خارج گردیده اند.

تلاش نیروهای امدادی

بد نیست بدانید که در شهر هیوستون این ایالت دو فرودگاه به نام های “ویلیام پی هابی” و “جرج بوش” وجود دارد. فرودگاه بین المللی جرج بوش که به افتخار جرج هربرت واکر بوش، از رئیس جمهورهای سابق آمریکا به این اسم نامگذاری شده است، فرودگاه اصلی هیوستون و از پر رفت و آمدترین فرودگاه های ایالات متحده و جهان است که روزانه پروازهای زیادی بوسیله ایرلاین های مختلفی از سراسر دنیا در آن انجام می شود.

اما فرودگاه ویلیام پی هابی نیز از جمله فرودگاه های داخلی ایالت تگزاس می باشد که شمار برگزاری پروازهای روزانه آن نیز مقداری قابل توجه است. این فرودگاه رکورد جابجایی حدود 9 میلیون مسافر در سال 2008 میلادی را نیز دارا می باشد.

این فرودگاه در جریان طوفان هاروی بشدت آسیب دید که در نهایت بدلیل آب گرفتگی و سیل های ناشی از این طوفان بطور کلی تعطیل شد! شاید مشاهده تصویری که از فرودگاه ویلیام پی هابی دیدید، کمی غیر عادی و عجیب باشد اما مطئمن باشید که اشتباه نمی بینید!

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *