اخبار صنعت هواپیمایی, عجایب دنیای هواپیما, فناوری هواپیما, مدل‌های هواپیما

شرکت هواپیماسازی Stratolaunch Systems Corp تعطیل می‌شود!

شرکت هواپیماسازی Stratolaunch Systems Corp

شرکت هواپیماسازی تازه تاسیس Stratolaunch Systems Corp، پس از گذشت هشت سال از شروع فعالیت خود در عرصه هوانوردی، بزودی تعطیل خواهد شد… این شرکت هواپیماسازی عجیب و غریب که در زمینه ساخت هواپیماهایی متفاوت فعالیت می نمود، توسط پل آلن، میلیاردر مشهور و از بنیان گذاران شرکت مایکروسافت تاسیس شده بود که حالا به دنبال مرگ او، قصد دارد به فعالیت خود درعرصه صنعت هوانوردی پایان بخشد.

پل آلن
پل آلن

بد نیست بدانید که شرکت Stratolaunch Systems Corp درصدد طراحی، توسعه و ساخت بزرگ‌ترین هواپیمای چندمنظوره دوقلو در جهان بود و فصد داشت هواپیمای ساخته شده خود را برای حمل و نقل محموله‌های بزرگ و حتی انتقال محموله‌ها به فراسوی جو کره زمین مورد استفاده قرار دهد.

شرکت هواپیماسازی Stratolaunch Systems Corp
مالک این شرکت هواپیماسازی که در سال ۲۰۱۱ میلادی تاسیس شده بود، سال گذشته و در سن ۶۵ سالگی به دلیل ابتلا به بیماری سرطان درگذشت. کارشناسان گمان می کنند مالکان کنونی شرکت، اموال و دارایی‌های شرکت را به فروش برسانند. فناوری به کار رفته در هواپیمای شرکت Stratolaunch Systems Corp مشابه فناوری به کاررفته در هواپیمای شرکت ویرجین گالاکتیک به نام شوالیه سفید دو است.

عکس از Steve Homewood

قابل ذکر اینکه امروزه شرکت‌های هواپیماساز مختلفی همچون بلو اوریجین(Blue Origin) و اسپیس ایکس در تلاش برای ارسال توریست به فضا هستند و هواپیمای شرکت Stratolaunch Systems Corp نیز قرار بود در این صنعت مورد استفاده قرار گیرد.

بلو اوریجین(Blue Origin)

گفتنی است هواپیمای Stratolaunch از جنس فیبرکربن با طول ۱۱۷ متر همراه با بال عقب و دارا بودن ۶ موتور طراحی شده است. این هواپیما اولین بار در سال میلادی جاری به پرواز درآمد. در پایان باید خاطرنشان کنیم بدنبال تعطیلی شرکت هواپیماسازی Stratolaunch Systems Corp، کارکنان این شرکت در طول ماه‌های اخیر به شرکت‌های بلو اوریجین و Sierra Nevada Corporation منتقل شده‌اند.

شرکت هواپیماسازی Sierra Nevada Corporation
شرکت هواپیماسازی Sierra Nevada Corporation

 

منبع خبری: باشگاه خبرنگاران جوان

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *