مدل‌های هواپیما

خطرناک‌ترین هواپیماهای جهان!

خطرناک‌ترین هواپیماهای جهان!

به گزارش Airplanes News و به نقل از جامعه خبر، 4 هواپیما از جمله خطرناک ترین هواپیماهایی هستند که می توانیم تصور کنیم. ممطئنا هر چقدر هواپیماها قدیمی تر باشند، نیاز به تعمیر و مرمت بیشتری دارند، با این حال این به آن معنا نیست که فقط هواپیماهای قدیمی در خطر سقوط هستند و نا امن ترند. در این مقاله از سری مقالات مدل های هواپیما با ما همراه باشید:

بوئینگ ۷۳۷ JT8D

البته این، اولین نسخه از سری هواپیماهای بوئینگ ۷۳۷ بوده است اما از آن جا که از در ۵۰۰ پرواز یک سقوط مرگبار داشته است، به عنوان بدترین و نا امن ترین هواپیماهای جهان شناخته شده است.

خطرناک‌ترین هواپیماهای جهان!

ایرباس A310

سال تولید این هواپیما بین سال های ۱۹۸۳ تا ۱۹۹۸ بوده است و بسیاری از کشورهای اروپایی و ایرلاین های مطرح این هواپیما را از چرخه ی هوایی خود حذف کرده اند با این حال هنوز هم در کشورهای فقیری مثل پاکستان ایرباس ۳۱۰ در حال تردد است.

خطرناک‌ترین هواپیماهای جهان!

 آی ال ۷۶

آی ال ۷۶ بیشتر در کشورهای سابق اتحادیه ی جماهیر شوروی پرواز می کند و بزرگترین فاجعه ی این هواپیما در سال ۲۰۰۳ اتفاق افتاد که در آن متاسفانه ۲۷۵ نفر کشته شدند.
خطرناک‌ترین هواپیماهای جهان!

تو ۱۵۴ (Tu-154)

این مدل از سال ۱۹۷۱ تولید می شده است و ظاهرا هنوز هم تولید می شود. تعداد هواپیماهایی که در حال حاضر در حال تردد هستند ۳۳۶ فروند است و مخصوصا در پروازهای داخلی کشورهای سابق اتحادیه ی جماهیر شوروی از آن زیاد استفاده می شود و از سال ۲۰۰۲ ۴ سقوط هواپیما در کشورمان با این مدل اتفاق افتاده است.
خطرناک‌ترین هواپیماهای جهان!

مک دونل DC-9

سال ساخت این هواپیما هم از سال ۱۹۶۵ تا سال ۱۹۸۲ بوده است و در حال حاضر تعداد ۳۱۵ عدد از آن توسط ایرلاین های مختلف مورد استفاده است.

خطرناک‌ترین هواپیماهای جهان!

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

1 Comment

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *